Pivní slovník

Co je

Pils

Jako Pils je možno v širším pohledu označit pivo inspirované ležákem plzeňského typu. Ten si velmi rychle získal oblibu, když ho v roce 1842 uvařil v nově založeném plzeňském pivovaru sládek Josef Groll. Všechno se sešlo na správném místě, ve správnou dobu a moderní plzeňský ležák začal být napodobován. Většina lidí na celém světě si pod pojmem pivo představí právě nějakou variantu Pilsu. Je to nejvíce vyráběný pivní styl na světě. Dnes má mnoho podob, které se od původního plzeňského liší. Existují International pils, German pils, Munich helles, který se na podle mezinárodní kategorizace do pilsů nepočítá, Bohemian pils a dá se v tom pitvat ještě hlouběji. Rozdíly jsou ve způsobu rmutování, chmelení, stupně prokvašení, barvě a i v použitých surovinách.

Další pojmy:

No items found.

Nejnovější články

10
.
8
.
2023

Za jak dlouho vyprchá pivo a kdy můžu řídit?

Na alkohol za volantem má mnoho zemí různý názor. Také proto se doba, kdy můžete řídit po pivu, mezi jednotlivými státy liší. Víte, za jak dlouho vyprchá pivo z vašeho systému a kdy můžete sednout za volant v Česku či Chorvatsku?

27
.
6
.
2023

Patříte mezi znalce piva? 10 pivních zajímavostí, které jste (ne)věděli

V článku se dozvíte, jaké je nejsilnější a nejdražší pivo na světě. Víte, zda je zdravější pít tmavé nebo světlé pivo a co je to Čochtan?

12
.
6
.
2023

Pivo dělá hezká těla? Pravda o kaloriích v pivu i pivním břichu

Kolik má pivo kalorií, má pivní pupek na svědomí opravdu pivo a proč po něm musíme tak často na toaletu? Přečtěte si, co pijete ve svém půllitru.