šipka
Pivní slovník

Co je

Pils

Jako Pils je možno v širším pohledu označit pivo inspirované ležákem plzeňského typu. Ten si velmi rychle získal oblibu, když ho v roce 1842 uvařil v nově založeném plzeňském pivovaru sládek Josef Groll. Všechno se sešlo na správném místě, ve správnou dobu a moderní plzeňský ležák začal být napodobován. Většina lidí na celém světě si pod pojmem pivo představí právě nějakou variantu Pilsu. Je to nejvíce vyráběný pivní styl na světě. Dnes má mnoho podob, které se od původního plzeňského liší. Existují International pils, German pils, Munich helles, který se na podle mezinárodní kategorizace do pilsů nepočítá, Bohemian pils a dá se v tom pitvat ještě hlouběji. Rozdíly jsou ve způsobu rmutování, chmelení, stupně prokvašení, barvě a i v použitých surovinách.

Další pojmy:

No items found.

Nejnovější články

25
.
7
.
2024

Historie výroby piva: Víte, kdy bylo uvařeno první pivo plzeňského typu?

Víte, že za českým ležákem stojí naštvaní občané, ale tak trochu i náhoda? 🍺 Přečtěte si více na našem pivním blogu.

11
.
7
.
2024

Jídlo k pivu aneb Co dobrého k pivu zakousnout?

Vychutnejte si své oblíbené pivo s tou správnou specialitou. 🍺 Inspirujte se výběrem zkušených pivních someliérů a dopřejte si nové chuťové zážitky.

26
.
6
.
2024

Chmel: Proč je pro výrobu piva tak důležitý?

Chmel patří do svaté pivní čtveřice. Vedle sladu, pivních kvasnic a vody je chmel základní složkou potřebnou k výrobě piva. Co přesně chmel je a proč je tak důležitý?

pivní blog