Pivní slovník

Co je

Pivovarské kvasnice

Co jsou to pivovarské kvasnice a jakou úlohu mají při výrobě piva? Na tyto i další otázky vám odpoví slovník pivních pojmů..

Pivovarské kvasnice jsou jednobuněčné mikroorganismy, které mají klíčovou roli při výrobě piva. Při procesu kvašení přeměňují cukry přítomné ve sladu na alkohol a oxid uhličitý. 

Pivovarské kvasnice také produkují různé aromatické sloučeniny, které přispívají k charakteristické chuti a vůni piva. Při fermentaci se kvasnice množí a aktivně pracují, což může v závislosti na druhu piva trvat několik dní až týdnů. Po dokončení kvašení se kvasnice sedimentují na dno nádoby a můžeme je buď vyčistit, nebo znovu použít pro další várku piva.

Další pojmy:

Nejnovější články

2
.
10
.
2023

Víte, kam vyhodit plechovky od piva?

V posledních letech jsme si oblíbili pivo v plechovkách. Víte ale, kam plechovky po vypití vyhodit? Za hliníkové plechovky a skleněné lahve dostanete i zaplaceno.

2
.
10
.
2023

Kolik druhů piva existuje a co je Porter?

Zjistěte, jak jsou naše oblíbená piva rozdělena podle % extraktu původní mladiny a co ovlivňuje jejich obsah alkoholu. Víte, co je to Porter a kde je oblíbený?

21
.
9
.
2023

Pivní břicho: Jak se ho zbavit?

Víte, co způsobuje pivní břicho a jaký je rozdíl mezi pivním břichem u žen a mužů? Zjistěte, jak se zbavit pivního břicha a zlepšete své celkové zdraví.