šipka
Pivní slovník

Co je

Nepasterované pivo

Nepasterované (nebo také nepasterizované) pivo neprošlo procesem pasterace (pasterizace) a zůstávají v něm tak kvasinky a další živé organismy.

Nepasterované pivo (nebo také nepasterizované - původem z francouzského pasteurisieren) je druh piva, které neprošlo procesem pasterace. Pasterace (nebo také pasterizace) je tepelný postup, při kterém je pivo zahříváno na vysokou teplotu a následně rychle zchlazeno, abychom se zbavili bakterií, kvasinek a dalších mikroorganismů.

Nepasterované pivo je známé svým živým a čerstvým charakterem. Oproti pasterovanému pivu si zachovává přirozenou chuť, vůni a obsahuje větší množství živých kvasinek.

Jedna z hlavních výhod nepasterovaného piva je, že obsahuje přírodní enzymy a vitamíny, které mohou přinášet některé zdravotní výhody. Vzhledem k tomu, že nepasterované pivo není vystaveno vysokým teplotám, může obsahovat vyšší množství vitamínu B a dalších živin.

Protože nepasterované pivo obsahuje živé kvasinky, může mít omezenou trvanlivost a vyžaduje zvláštní skladovací podmínky. Je důležité uchovávat ho v chladu a konzumovat co nejdříve po nákupu, aby neztratilo na kvalitě.

Další pojmy:

No items found.

Nejnovější články

22
.
3
.
2024

Co ovlivňuje hořkost piva a jak hořké pivo mají v oblibě Češi?

Říká vám něco pojem IBU? Čím je ovlivněna hořkost piva a jak hořké pivo si oblíbili Češi? Vše se dozvíte v článku.

15
.
3
.
2024

Jak správně čepovat pivo?

Víte, jak správně načepovat pivo, aby bylo co nejlahodnější? Navíc poradíme, jak nalít do sklenice pivo z lahve a plechovky. Přejeme dobrou chuť!

11
.
3
.
2024

Jak se vaří pivo? Díl 2.

Vaření piva není žádná legrace, ale pořádná dřina. Vyznáte se v základních i dalších pojmech, které doprovázejí celý proces výroby tohoto zlatého moku?

pivní blog