Není barvou zelený, jenom se tak jmenuje. Trvá to asi týden. Při klíčení vznikají tzv. enzymy, což jsou biospouštěče růstu rostliny a jejich vytvoření je účelem sladování. Jsou při výrobě piva nezbytné. Klíčení při tradiční výrobě probíhá na betonové, nebo dlážděné podlaze zvané humno. V současné době se ve velkých sladovnách používají modernější zařízení, například Saladinova skříň, nebo posuvná hromada. Zelený slad obsahuje hodně vody a rychle podléhá zkáze. Proto je třeba ho zakonzervovat vysušením, tzv. HVOZDĚNÍM.
Sour Ale neboli kyseláč dobývá pivní scénu. Proč chutná i „nepivařům“ a jak se vyrábí osvěžující pivní specialita s tradicí sahající až do středověku?
Od světlého ležáku po IPA a kyseláče. Jak minipivovary mění tvář českého piva a proč Češi čím dál častěji sahají po netradičních pivních stylech? 🍺 🌍
Češi se považují za znalce piva a české pivo mají za nejlepší na světě, s tradicí hluboko ve středověku. Málokdo si ale uvědomuje, že české pivo, jak ho dnes známe, tedy spodně kvašené, se definitivně zformovalo teprve v polovině 19. století.
Budějovický Budvar, n.p. dodržuje platný zákon o regulaci reklamy, kodex Rady pro reklamu a dobrovolný etický kodex Iniciativy zodpovědných pivovarů. Proto žádáme osoby mladší 18 let, aby nevstupovaly na naše webové stránky