Pivní slovník

Co je

Kombi

Narážecí hlava kombi není kombinací bajonetu a žehličky, ale jedná se o další druh narážecí hlavy na propojení pivní pípy a sudu.

Narážecí hlava obecně slouží jako propojka mezi sudem pivní pípou. V Česku nejčastěji používáme narážecí hlavu bajonet, žehličku (plochá) nebo právě kombi. 

Narážecí hlava kombi je nejméně rozšířená a používá se k narážení sudů například od pivovaru Podlužan (Břeclav), Černá Hora, Herold (Březnice), Chodovar (Chodová Planá), Jihlava, Kácov, Vyškov, minipivovar Valášek, Hostan (Znojmo) nebo limonády Kofola Originál.

Název kombi může být zavádějící, protože se nejedná o kombinaci dvou klasických naražečů, ale o vlastní speciální naražeč na uzávěr sudu kombi.

Nejnovější články

2
.
10
.
2023

Víte, kam vyhodit plechovky od piva?

V posledních letech jsme si oblíbili pivo v plechovkách. Víte ale, kam plechovky po vypití vyhodit? Za hliníkové plechovky a skleněné lahve dostanete i zaplaceno.

2
.
10
.
2023

Kolik druhů piva existuje a co je Porter?

Zjistěte, jak jsou naše oblíbená piva rozdělena podle % extraktu původní mladiny a co ovlivňuje jejich obsah alkoholu. Víte, co je to Porter a kde je oblíbený?

21
.
9
.
2023

Pivní břicho: Jak se ho zbavit?

Víte, co způsobuje pivní břicho a jaký je rozdíl mezi pivním břichem u žen a mužů? Zjistěte, jak se zbavit pivního břicha a zlepšete své celkové zdraví.