BackZurückZpět

Budějovický Budvar + pivovar Obora = Bitter z Obory

10.6.2021

Praha, 10. května 2021 - Budějovický Budvar uvařil ve spolupráci s minipivovarem Obora limitovanou edici piva Bitter z Obory. Pivo anglického typu uvařil létající sládek Budvaru Aleš Dvořák společně se sládkem Martinem Novákem z Obory. Během června se objeví na pípách ve vybraných budvarských hospodách, pivovar Obora ho nabídne i v plechovkách.


„Hodně mi u nás v Čechách schází Pale Ale či Bitter anglického typu, tak jsem si chtěl splnit sen a s Martinem se ho rozhodl uvařit. Opravdu po anglicku. Výsledné pivo je krásně pitelné a měkké. Zemité, jako když si dáte Ale v anglickém pubu,“ vysvětluje Aleš Dvořák, proč padla volba zrovna na tento v Čechách neobvyklý pivní styl.

Sládek pivovaru Obora Martin Novák dodává: „Museli jsme u nás v pivovaru upravit varnu pro anglický způsob vaření tzv.maching, při kterém sládek respektuje přírodní principy vaření piva. I to se pozitivně projevilo na výsledné originální chuti.“

Minipivovar Obora z jihočeské vesnice nedaleko Tábora patří mezi českou minipivovarskou špičku. Provozuje ho sládek Martin Novák se svojí rodinou a potrpí si na BIO přístup. Většinu svých ležáků vaří z vlastního ječmene a chmele, které rostou na rodinné farmě za pivovarem.

Národní pivovar Budějovický Budvar s malými pivovary spolupracuje už třetím rokem. Nejen že nabízí jejich piva na pípách ve svých hospodách, ale společně s nimi vaří i unikátní limitované edice piv. Společně s pivovarem Cobolis uvařil Budějovický Budvar například v roce 2019 ležák Společné z Budvaru, který je dnes v portfoliu pivovaru jako Redix. Na podzim téhož roku pak slavnostně narazil sud limitované edice Sedm spolčených, kterou uvařil společně se sládky svých partnerských craftových pivovarů - Antoš, Clock, Nachmelená opice, Permon, Zichovec a Zvíkov. Národní pivovar Budějovický Budvar chce prostřednictvím spolupráce s malými pivovary rozšiřovat konzumentům piva obzory o nové pivní styly a zároveň se podílet na rozvoji českého pivovarnictví.


BITTER Z OBORY
ALKOHOL: 4,5 % obj.
HOŘKOST (IBU): 32
BARVA (EBC): 15
SLAD: Crystal Light, Finest Pale Ale Maris Otter
CHMEL: Challenger, Pilgrim, Fuggle, East Kent Golding

Nachrichten entfernen

Ich möchte Pressemitteilungen per e-mail erhalten.

Informationenzum Datenschutz hier

Danke für dein Interesse. Wir haben Sie zur Abonnentenliste hinzugefügt.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

News subscription

I want to receive press releases by email.

Information about personal data protection here

Thank you for your interest. We have added you to the list of subscribers.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Odebírání zpráv

Chci dostávat tiskové zprávy emailem.

Informace o ochraně osobních údajů zde

Děkujeme za váš zájem. Zařadili jsme vás na seznam odběratelů.
Oops! Something went wrong while submitting the form.