BackZurückZpět

Zájem turistů o Budějovický Budvar se loni zvýšil o 10%

23.2.2016
Prohlídky pivovaru

Zájem turistů o prohlídky pivovaru Budějovický Budvar se loni meziročně zvýšil o 10%. Výrobní prostory pivovaru si prohlédlo 51 749 lidí. Nejvíce lidí bylo tradičně z České republiky, Rakouska a Německa. Zahraniční návštěvníci měli loni podíl 78% a přijeli z celkem 80 států. Největší dynamiku měly příjezdy z Číny, které se meziročně zvýšily na trojnásobek. Výrazně se zvýšil počet návštěvníků ze Spojeného království (o 90%) i z řady dalších zemí (viz tabulka níže). Naopak došlo k silnému propadu turistů z Ruska (o 50%) a poklesl i počet lidí z Německa. Loňské výsledky potvrdily dlouhodobý růstový trend: během pěti let počet návštěvníků stoupl o 44%.

„Počet tuzemských turistů se loni zvýšil o 15%. Jednoznačně k tomu přispělo rozšíření nabídky našich služeb o divadelní prohlídky pivovaru s hranými scénami v dobových kostýmech. Zájem o ně vysoce předčil naše očekávání,“říká Tomáš Olejník, vedoucí oddělení Gastro Budějovického Budvaru. Návštěvnické centrum plánovalo původně uspořádat pouze pět divadelních prohlídek v rámci oslav 120. výročí založení Budějovického Budvaru. „Kvůli velkému zájmu proběhlo těch prohlídek nakonec 10 a zúčastnilo se jich přes 800 lidí. Letos budeme v tomto projektu určitě pokračovat,“ doplňuje Tomáš Olejník. Loni byla ukončena i rekonstrukce multimediální expozice „Příběh Budějovického piva“. „Návštěvníci u nás oceňují především to, že se pohybují přímo ve výrobních prostorách pivovaru a nikoliv v umělém zábavním parku pro turisty. Mohou vidět výrobu piva z bezprostřední blízkosti a pozorovat zaměstnance při práci,“ dodává Tomáš Olejník, vedoucí divize Gastro z Budějovického Budvaru. Celou prohlídkovou trasu je možné projít i virtuálně na odkazu http://goo.gl/nf3TCW díky technologii Google Street View.

V letošním roce budou pro velký zájem veřejnosti opět pokračovat divadelní prohlídky pivovaru s hranými scénami v dobových kostýmech. Uskuteční se vždy od 19:30 v těchto termínech:
duben 2016:    6.4. / 13.4. / 20.4. / 27.4.
říjen 2016:      5.10. / 12.10. / 19.10. / 26.10.

Klasické prohlídky pivovaru jsou možné každý den včetně víkendů od 9:00 do 17:00 hodin. Pouze v lednu a únoru je zavřeno v neděli a v pondělí. Nezbytná je vždy rezervace předem. Každý pracovní den (v létě i o víkendech) od 14:00 se lidé mohou zúčastnit prohlídky i bez předchozí rezervace. Průvodci hovoří česky nebo některým z dalších 6 světových jazyků (německy, anglicky, francouzsky, rusky, italsky a španělsky). Prohlídka trvá cca. 60 minut a je určena pro skupiny 5-50 osob. Základní cena prohlídky činí 120,- Kč, ale některé kategorie návštěvníků mohou získat slevu. Další podrobnosti o prohlídkách Budějovického Budvaru, včetně jejich on line rezervace, najdete na webové stránce http://www.visitbudvar.cz/.

Návštěvnické centrum Budějovického Budvaru nabízí již od roku 2005 zábavu i poučení při prohlídkách výrobních prostor pivovaru a poskytuje řadu dalších služeb. Přímo v areálu funguje „Pivnice Budvar“, ve které mohou návštěvníci kromě dokonale ošetřeného piva ochutnat především gastronomické speciality české kuchyně. Nabídku služeb doplňují prodejna piva a suvenýrů a také komplexně vybavené prostory pro firemní školení či společenské akce.

Nachrichten entfernen

Ich möchte Pressemitteilungen per e-mail erhalten.

Informationenzum Datenschutz hier

Danke für dein Interesse. Wir haben Sie zur Abonnentenliste hinzugefügt.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

News subscription

I want to receive press releases by email.

Information about personal data protection here

Thank you for your interest. We have added you to the list of subscribers.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Odebírání zpráv

Chci dostávat tiskové zprávy emailem.

Informace o ochraně osobních údajů zde

Děkujeme za váš zájem. Zařadili jsme vás na seznam odběratelů.
Oops! Something went wrong while submitting the form.