BackZurückZpět

Zájem o prohlídky Budějovického Budvaru se loni zvýšil

18.4.2013
Prohlídky pivovaru
Pivovar

Budějovický Budvar, n.p., věnuje velkou pozornost i rozvoji nabídky komplexních turistických služeb. Návštěvnické centrum pivovaru nabízí zábavu i poučení při prohlídkách výrobních prostor pivovaru nebo multimediální expozice „Příběh Budějovického piva“. Pivovar provozuje přímo v areálu i pivnici „Budvar“, ve které mohou návštěvníci kromě dokonale ošetřeného piva ochutnat gastronomické speciality české i mezinárodní kuchyně. Nabídku služeb doplňuje komplexně vybavené zázemí pro firemní školení nebo společenské akce.

„Prohlídek pivovaru se loni zúčastnilo 39 469 návštěvníků, to je o 10 % více než v roce 2011 a téměř dvojnásobek počtu, který pivovar navštívil v roce 2002. Návštěvníci oceňují především to, že se u nás mohou pohybovat přímo v autentických výrobních prostorách pivovaru a nikoliv v umělém zábavním parku pro turisty,“ říká Tomáš Olejník, vedoucí oddělení Gastro Budějovického Budvaru. Exkurze vedou odborně vyškolení průvodci s výkladem v češtině nebo dalších šesti světových jazycích. Součástí prohlídky pro návštěvníky starší 18 let je ochutnávka nepasterovaného a nefiltrovaného ležáku Budweiser Budvar přímo v ležáckém sklepě.

Turisté pocházeli loni ze všech kontinentů. „Byli u nás i lidé z Indie, Nového Zélandu nebo Peru, ale jednoznačně převažovali hosté z německé jazykové oblasti. Jejich podíl loni činil 40 procent. Druhou nejdůležitější skupinou pro nás byli domácí turisté, kteří měli podíl 23 procent,“ dodává Tomáš Olejník. Turisté z německy mluvících zemí přijížděli obvykle ve velkých organizovaných skupinách, naproti tomu Češi dávali přednost individuální turistice. Na třetím místě se umístili turisté z anglicky hovořících zemí s podílem asi 9%.

Úspěšný rok má za sebou také multimediální expozice „Příběh budějovického piva“, kterou pivovar otevřel u příležitosti 110. výročí svého založení 15. dubna 2005. Expozice představuje srozumitelnou a zábavnou formou historii vaření piva v Českých Budějovicích. V roce 2012 se s „Příběhem budějovického piva“ seznámilo 3488 lidí, to je meziročně o 36 % více. „Multimediální expozice bude letos z důvodu rekonstrukce pro návštěvníky uzavřena. Tato rekonstrukce nemá žádný vliv na prohlídky pivovaru, které budou i nadále probíhat bez omezení,“ upozorňuje Tomáš Olejník.

Pivovar je návštěvníkům přístupný každý den od 9 do 16 hodin na základě předchozí telefonické či e-mailové objednávky. Každý pracovní den (v létě i o víkendech) ve 14:00 se lidé mohou zúčastnit prohlídky i bez předchozí rezervace. Další podrobnosti o prohlídkách Budějovického Budvaru najdete na webové stránce http://www.visitbudvar.cz, případně můžete vyzkoušet i virtuální prohlídku ZDE.

Nachrichten entfernen

Ich möchte Pressemitteilungen per e-mail erhalten.

Informationenzum Datenschutz hier

Danke für dein Interesse. Wir haben Sie zur Abonnentenliste hinzugefügt.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

News subscription

I want to receive press releases by email.

Information about personal data protection here

Thank you for your interest. We have added you to the list of subscribers.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Odebírání zpráv

Chci dostávat tiskové zprávy emailem.

Informace o ochraně osobních údajů zde

Děkujeme za váš zájem. Zařadili jsme vás na seznam odběratelů.
Oops! Something went wrong while submitting the form.