BackZurückZpět

Začíná prodej tradičního Požehnaného ležáku z Budvaru

3.12.2021
Budweiser Budvar

České Budějovice, 3. prosince 2021 - Během druhého adventního víkendu bude slavnostně zahájen prodej Požehnaného ležáku Budějovického Budvaru. Zvláštní várce světlého ležáku požehnal tradičně Mons. Vlastimil Kročil, biskup českobudějovický. Požehnaný ležák se bude letos prodávat v Masných Krámech v Českých Budějovicích a ve stánku Svatého Mikuláše u českobudějovické katedrály. Stejně jako každý rok věnuje i letos pivovar výtěžek z prodeje Diecézní charitě České Budějovice. Požehnaný ležák také opět zamíří do Vatikánu jako dar Svatému otci papeži Františkovi.


Dobročinný projekt Budějovického Budvaru a Biskupství českobudějovického letos probíhá již popáté. V uplynulých letech se podařilo celkem na charitativní účely získat přes 500 tisíc korun.

„Požehnaný ležák je pro nás už milou předvánoční tradicí. Jsem rád, že můžeme i letos společnými silami pomoci potřebným a podpořit charitativní projekty přímo v Českých Budějovicích. Děkuji všem, kteří se na projektu podílejí,“ říká Petr Dvořák, ředitel Budějovického Budvaru.

Letošní prodej Požehnaného ležáku bude probíhat až do Vánoc v Masných krámech v Českých Budějovicích a ve stánku Svatého Mikuláše u Katedrály sv. Mikuláše; Požehnaný ležák v lahvi pak bude rovněž k prodeji ve zmíněném stánku.

„Doufám, že i letos se podaří tímto způsobem podpořit práci diecézní charity,“ dodává Mons. Vlastimil Kročil, biskup českobudějovický.


Letos Budvar stočil 100 sudů a více než 2000 0,75 l lahví Požehnaného ležáku. Za každou stočenou lahev věnuje Budějovický Budvar 100 Kč Diecézní charitě České Budějovice, stejně tak věnuje pivovar charitě i výtěžek z čepovaného piva této speciální várky. „Požehnaný ležák“ byl uvařen podle stejné receptury, jako světlý ležák značky Budweiser Budvar.

„Chtěl bych poděkovat Budějovickému Budvaru za již tradiční předvánoční várku Požehnaného ležáku. Budeme vděčni všem, kteří se do akce zapojí a pivo si za dobrým účelem koupí. Věříme, že i přes současnou složitou situaci bude prodej úspěšný a my tak z výtěžku budeme moci zafinancovat koordinaci a podporu našich dobrovolnických aktivit především u dětí, nemocných a seniorů,“ říká Jiří Kohout, ředitel Diecézní charity České Budějovice.

Nachrichten entfernen

Ich möchte Pressemitteilungen per e-mail erhalten.

Informationenzum Datenschutz hier

Danke für dein Interesse. Wir haben Sie zur Abonnentenliste hinzugefügt.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

News subscription

I want to receive press releases by email.

Information about personal data protection here

Thank you for your interest. We have added you to the list of subscribers.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Odebírání zpráv

Chci dostávat tiskové zprávy emailem.

Informace o ochraně osobních údajů zde

Děkujeme za váš zájem. Zařadili jsme vás na seznam odběratelů.
Oops! Something went wrong while submitting the form.