BackZurückZpět

Začíná prodej „Požehnaného ležáku“ pro Charitu

30.11.2019
Budweiser Budvar

Asi 60 dobrovolníků z Budějovického Budvaru, Diecézní charity České Budějovice a Biskupství českobudějovického včera ručně zabalilo 4000 půllitrových lahví „Požehnaného ležáku“. Prodej těchto lahví bude zahájen dnes v 18:00 ve stánku u vchodu do katedrály sv. Mikuláše. „Požehnaný ležák“ se bude také čepovat – ve stánku u katedrály, v Masných krámech a v restauraci Vatikán. Výtěžek z prodeje věnuje pivovar Diecézní charitě České Budějovice. 124 jednolitrových ručně balených lahví „Požehnaného ležáku“ přijme také Svatý otec papež František jako osobní dar při generální audienci 11. prosince.

České Budějovice, 29. listopadu 2019 – Budějovický Budvar uvařil i letos zvláštní várku „Požehnaného ležáku“. Várku požehnal Mons. Vlastimil Kročil, biskup českobudějovický letos 4. září. „Požehnaným ležákem“ bylo naplněno 4000 půllitrových lahví, které včera odpoledne ručně zabalilo asi 60 dobrovolníků z Budějovického Budvaru, Diecézní charity České Budějovice a Biskupství českobudějovického. Prodej těchto lahví bude oficiálně zahájen dnes v 18:00 ve stánku u vchodu do katedrály sv. Mikuláše. Prodej společně zahájí Mons. Vlastimil Kročil, biskup českobudějovický, Mag. Jiří Kohout, ředitel Diecézní charity České Budějovice, Mgr. Juraj Thoma, 1. náměstek primátora města České Budějovice a Mgr. Petr Dvořák, ředitel Budějovického Budvaru.

„Ruční balení a prodej požehnaného piva se v našem pivovaru stávají téměř tradicí. Děkuji všem, kteří se na projektu „Požehnaného ležáku“ podíleli. Loni jsme na dobročinné účely mohli věnovat 216 tisíc korun. Věřím, že i letos oslovíme širokou veřejnost a doufám, že letošní částka bude ještě vyšší,“ říká Mgr. Petr Dvořák, ředitel Budějovického Budvaru.

Kromě lahví se bude ve stánku „Požehnaný ležák“ také čepovat. Cena půllitru lahvového i čepovaného bude 40,- Kč. Výtěžek z prodeje věnuje Budějovický Budvar Diecézní charitě České Budějovice. „Požehnaný ležák“ se bude zároveň čepovat v restauracích Masné krámy a Vatikán. 124 jednolitrových lahví navíc předá sládek Budějovického Budvaru Svatému otci papeži Františkovi jako osobní dar během generální audience ve Vatikánu ve středu 11. prosince.

„Požehnaný ležák“ byl uvařen podle stejné receptury, jako světlý ležák značky Budweiser Budvar. Ten patří mezi nejznámější produkty z Českých Budějovic na světě - znají jej spotřebitelé v téměř 80 zemích a na českém vývozu piva se podílí asi jednou pětinou.

„Požehnaný ležák“ je společný projekt Biskupství českobudějovického a Budějovického Budvaru. Jeho cílem je podpora klientů Diecézní charity České Budějovice za aktivní účasti široké veřejnosti. Významnou podporu projektu poskytují město České Budějovice a Velvyslanectví ČR při Svatém stolci.

Nachrichten entfernen

Ich möchte Pressemitteilungen per e-mail erhalten.

Informationenzum Datenschutz hier

Danke für dein Interesse. Wir haben Sie zur Abonnentenliste hinzugefügt.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

News subscription

I want to receive press releases by email.

Information about personal data protection here

Thank you for your interest. We have added you to the list of subscribers.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Odebírání zpráv

Chci dostávat tiskové zprávy emailem.

Informace o ochraně osobních údajů zde

Děkujeme za váš zájem. Zařadili jsme vás na seznam odběratelů.
Oops! Something went wrong while submitting the form.