BackZurückZpět

Loňský výstav Budějovického Budvaru dosáhl 1, 809 milionů hl.

10.2.2022

České Budějovice, 10. února 2022 – Předběžné výsledky Budějovického Budvaru, národního pivovaru, ukazují, že i druhý rok spojovaný s pandemickou krizí byl pro pivovar velmi úspěšným. Celkový výstav piva dosáhl 1, 809 milionů hl., což představuje meziroční nárůst o 4,6 %. Překonal tak minulý, již rekordní rok. Jenom tržby za pivo Budějovického Budvaru za rok 2021 poprvé překonaly hranici 3 mld. a vyšplhaly se na 3,171 mil. korun.

I navzdory překážkám způsobených pandemií může Budějovický Budvar hovořit o úspěchu.

„Jsem rád, že výsledná čísla můžeme nejen psát v zelených barvách, ale dokonce překonala naše očekávání. Zatímco objemově jsme vyrostli o 4,6 %, v tržbách za pivo jsme oproti roku 2020 narostli o významných 10,4 %. Pokračujeme tak v naší strategii soustředění se především na kvalitu a hodnotu našeho portfolia,“ uvedl Petr Dvořák, ředitel národního pivovaru. 

Pivo z Českých Budějovic se těšilo velkému úspěchu zejména na exportních trzích, kde rostlo dokonce dvouciferným tempem. Dařilo se prakticky na všech největších trzích, v celkových tržbách vyrostlo všech 10 nejvýznamnějších. Majoritní podíl na těchto výsledcích nesly trhy, kde má pivovar dceřiné společnosti – Německo, Slovensko a Anglie. 

„Čísla exportních prodejů ukazují, že obliba naší vlajkové lodi Budweiser Budvar Original v zahraničí neustále stoupá. Celkově hovoříme o meziročním nárůstu 11,3 %. Těší mě sledovat, jak si poctivé české pivo získává pozornost napříč všemi kontinenty a jsem hrdý, že náš ležák z Českých Budějovic je toho významnou součástí,“ uvedl k výsledkům Petr Dvořák.

 Národní pivovar se stejně jako v předešlém roce potýkal s pandemickou krizí, která měla dopad primárně na tuzemský trh. Vzhledem k uzavřeným restauracím, hospodám a ostatním gastro provozovnám došlo k poklesu tržeb za sudové a tankové pivo. Celkově na domácím trhu pivovar ztratil 4 % tržeb.  

“Máme za sebou velice náročný a ve všech směrech neobyčejný rok. Výzvy roku 2022 však nejsou o nic méně náročné. Spíše naopak. Obrovské poděkování tak patří především našim zaměstnancům a partnerům, kteří se na tomto pokračujícím úspěchu svojí vynikající prací podílejí!”, uvedl Petr Dvořák.

Kompletní ekonomické výsledky Budějovického Budvaru, národního pivovaru, včetně celkových tržeb a zisku, budou známy po ukončení auditu do konce 1. pololetí roku 2022.

Nachrichten entfernen

Ich möchte Pressemitteilungen per e-mail erhalten.

Informationenzum Datenschutz hier

Danke für dein Interesse. Wir haben Sie zur Abonnentenliste hinzugefügt.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

News subscription

I want to receive press releases by email.

Information about personal data protection here

Thank you for your interest. We have added you to the list of subscribers.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Odebírání zpráv

Chci dostávat tiskové zprávy emailem.

Informace o ochraně osobních údajů zde

Děkujeme za váš zájem. Zařadili jsme vás na seznam odběratelů.
Oops! Something went wrong while submitting the form.