BackZurückZpět

V pondělí začnou v Masných krámech „Zvěřinové hody“

14.10.2013
Masné krámy

Českobudějovická restaurace Masné krámy připravila pro hosty již šestý ročník „Zvěřinových hodů“. Šéfkuchař Luděk Hauser připravil speciality z jihočeské zvěřiny (divočák, muflon, daněk, srnčí, divoká kachna, bažant), kterou dodají Myslivecké sdružení Obora Nový Dvůr, o.s. a Lesy a rybníky České Budějovice, s.r.o. V nabídce se objeví i nejoblíbenější pokrmy z minulého ročníku – zvěřinová paštika, výpečky z divočáka a zvěřinové ragú na červeném víně.

„Můžeme garantovat, že maso bude ideálně odleželé a uzrálé, což je u zvěřiny, podobně jako u hovězího, mimořádně důležité. Všechny kusy zvěřiny byly legálně uloveny a suroviny samozřejmě prošly veterinární kontrolou,“ říká Luděk Hauser, šéfkuchař restaurace Masné krámy. „Maso ze zvěřiny je dieteticky vysoce hodnotné, s nízkým obsahem tuků a cholesterolu a při správné úpravě má vynikající chuť. Je velká škoda, že Češi zvěřinu konzumují jen výjimečně – roční spotřeba je pouze 1 kilogram na osobu,“ dodává Luděk Hauser. Jako nápoj doporučuje šéfkuchař pivní novinku, kterou v těchto dnech uvádí na trh Budějovický Budvar. „Budweiser Budvar Dark Cherry, což je tmavý ležák s višní, má sladko-kyselo-hořkou chuť, která se velmi hodí právě ke zvěřině,“ uzavírá Luděk Hauser.

Masné krámy letos chystají i další gastronomické akce: v listopadu to budou „Martinské husy“ a „Pohled do rakouské a bavorské kuchyně“. Restaurace nabízí hostům nejen dobrou kuchyni, ale především dokonale ošetřené čepované pivo. Lidé si mohou pochutnat zejména na kroužkovaném ležáku Budweiser Budvar. Masné krámy jsou jedinou restaurací na světě, ve které se kroužkovaný ležák Budweiser Budvar čepuje z pivních tanků.

Kapacita restaurace Masné krámy je 200 míst. Restaurace je otevřena denně, v pondělí až čtvrtek od 10:30 do 23:00 hodin, v pátek a sobotu od 10:30 do 24:00 hodin a v neděli od 10:30 do 21:00 hodin. Rezervace je možné objednat na telefonu 387 201 301 nebo na e-mailu info@masne-kramy.cz. Podrobné informace o Masných krámech včetně menu a ceníku najdete na www.masne-kramy.cz

Nachrichten entfernen

Ich möchte Pressemitteilungen per e-mail erhalten.

Informationenzum Datenschutz hier

Danke für dein Interesse. Wir haben Sie zur Abonnentenliste hinzugefügt.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

News subscription

I want to receive press releases by email.

Information about personal data protection here

Thank you for your interest. We have added you to the list of subscribers.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Odebírání zpráv

Chci dostávat tiskové zprávy emailem.

Informace o ochraně osobních údajů zde

Děkujeme za váš zájem. Zařadili jsme vás na seznam odběratelů.
Oops! Something went wrong while submitting the form.