BackZurückZpět

Tradiční česká zabíjačka před Masnými krámy zítra odstartuje Vepřové hody

19.1.2011
Masné krámy

Zítra a v pátek 21. ledna vždy od 14:00 hodin se před Masnými krámy bude konat tradiční česká zabíjačka, která zahájí Vepřové hody. Přímo na chodníku v Krajinské ulici bude po celé odpoledne probíhat před zraky přihlížejících ruční zpracování celého vepře domácího na klasické zabíjačkové delikatesy – například na ovar, ovarovou polévku, jitrnice, jelítka, tmavou tlačenku nebo škvarky. „Jedním z cílů akce je přiblížit lidem klasickou vesnickou zabíjačku,“ říká Tomáš Olejník, vedoucí oddělení gastro Budějovického Budvaru. Chybět proto nebudou řezníci v klasických kostkovaných kabátech a čepicích „zmijovkách“. O správnou zabíjačkovou atmosféru se postará kapela Dudlajda (harmonika, vozembouch a dudy).

„Na zpracování masa a správné dávkování koření dohlédne šéfkuchař restaurace Masné krámy pan Luděk Hauser se svými pomocníky. Vše se odehraje přímo před zraky zájemců, včetně vaření ovaru v klasickém „brutaru“, bourání a vykostění masa, krájení sádla na škvarky nebo ručního nabíjení jitrnic a jelítek,“ dodává Tomáš Olejník. Čerstvě vyrobené dobroty budou již v podvečer servírovány hostům v Masných krámech. S prodejem „přes ulici“ organizátoři nepočítají.

Vepřové hody v Masných krámech budou pokračovat až do 31. ledna. Další informace včetně menu a ceníku najdete na www.masne-kramy.cz. Rezervace do restaurace Masné krámy je možné objednat na telefonu 387 201 301 nebo na e-mailu info@masne-kramy.cz.

Nachrichten entfernen

Ich möchte Pressemitteilungen per e-mail erhalten.

Informationenzum Datenschutz hier

Danke für dein Interesse. Wir haben Sie zur Abonnentenliste hinzugefügt.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

News subscription

I want to receive press releases by email.

Information about personal data protection here

Thank you for your interest. We have added you to the list of subscribers.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Odebírání zpráv

Chci dostávat tiskové zprávy emailem.

Informace o ochraně osobních údajů zde

Děkujeme za váš zájem. Zařadili jsme vás na seznam odběratelů.
Oops! Something went wrong while submitting the form.