BackZurückZpět

Tmavý ležák Budweiser Budvar dnes získal stříbrnou medaili od Sdružení Přátel Piva

11.11.2010
Budweiser Budvar
Ocenění

Sdružení Přátel Piva (dále jen SPP) dnes zveřejnilo výsledky svého výročního hodnocení piv, pivovarů a pivovarských osobností za rok 2010. V kategorii „Tmavé pivo roku 2010“ získal tmavý ležák Budweiser Budvar stříbrnou medaili. „Vzhledem k velké konkurenci na českém pivním trhu si ocenění velmi vážíme. Medaile Sdružení Přátel Piva (SPP) je o to cennější, že jde o komplexní hodnocení podložené kombinací hlasování a anonymní degustace skutečných znalců piva,“ říká Petr Samec, tiskový mluvčí Budějovického Budvaru.

Tmavý ležák, který byl na trh uveden před šesti roky tak zvýšil  celkový počet svých ocenění z domácích i mezinárodních soutěží na  jedenáct. Nejprestižnějšími z nich jsou titul „World´s Best Lager“ (Nejlepší ležák světa) v mezinárodní soutěži britského pivního magazínu „Beers of the World“ v roce 2007 a zlatá medaile v  celosvětové soutěži kvality Monde Selection.

Kvalitu a mimořádné chuťové vlastnosti tmavého ležáku Budweiser Budvar dokazuje mimo jiné i to, že se vyváží již do 34 zemí. Letos byl například zahájen jeho vývoz v sudech do Číny a v lahvích do Austrálie. Celkový prodej tmavého ležáku Budweiser Budvar loni dosáhl 19 418 hektolitrů, tedy asi 1,5% celkové produkce pivovaru.

O SPP
Ocenění udělovaná SPP jsou tradiční pivní soutěží v České republice již od roku 1990. Výsledky hodnocení jsou kombinací oblíbenosti a kvality. První část hodnocení probíhá formou hlasování členů a příznivců SPP. V druhé části hodnocení posoudí členové Pivního sněmu (volený orgán SPP dle stanov) piva a určí konečné pořadí. Posouzení probíhá formou anonymní degustace. Od roku 2005 je Sdružení Přátel Piva členem Evropského sdružení pivních spotřebitelů (EBCU), kde se snaží prosazovat zájmy českého pivovarnictví a získávat zkušenosti od podobně zaměřených organizací. Více informací o SPP získáte na http://www.pratelepiva.cz/.

Přehled ocenění tmavého ležáku Budweiser Budvar
2010 – Brno, Tmavé pivo roku 2010 – stříbrná medaile SPP
2010 – Wiesbaden, Monde Selection – zlatá medaile
2009 - Praha, Tmavé pivo roku 2009 – stříbrná medaile SPP
2008 – Žatec, Žatecká Dočesná – stříbrná medaile
2008 – České Budějovice, Tmavé pivo roku 2008 – zlatá medaile SPP
2007 – Londýn, World best lager – první místo v soutěži britského magazínu „Beers of the World“
2007 – Praha, Tmavé pivo roku 2007 – stříbrná medaile SPP
2007 – Žatec, Žatecká Dočesná – stříbrná medaile
2006 - Praha, Monde Selection – zlatá medaile
2006 – Praha, Tmavé pivo roku 2006 – zlatá medaile SPP
2005 – Londýn, Best imported beer“ – první místo v soutěži na festivalu „The London Drinkers’ Beer and Cider Festival“

Tmavý ležák Budweiser Budvar
Tmavý ležák Budweiser Budvar rozšířil nabídku pivovaru Budějovický Budvar, n.p., dne 28. dubna 2004. Má výrazně tmavou barvu, velmi hustou a trvanlivou pěnu a delikátní vůni po praženém sladu. Na rozdíl od většiny tmavých piv na českém trhu v jeho chuti nepřevažuje sladkost – jeho chuť je jemně hořká s karamelovou příchutí. Je vyroben stejným postupem jako světlý ležák, za použití hlávkového žateckého chmele a vody ze 300 m hlubokých artéských studní. Rozdílem je použití celkem čtyř druhů ječných sladů: českého, mnichovského, karamelového a praženého. Tmavý ležák Budweiser Budvar má obsah alkoholu 4,7 % objemových. Dodává se v sudech i lahvích.

Nachrichten entfernen

Ich möchte Pressemitteilungen per e-mail erhalten.

Informationenzum Datenschutz hier

Danke für dein Interesse. Wir haben Sie zur Abonnentenliste hinzugefügt.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

News subscription

I want to receive press releases by email.

Information about personal data protection here

Thank you for your interest. We have added you to the list of subscribers.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Odebírání zpráv

Chci dostávat tiskové zprávy emailem.

Informace o ochraně osobních údajů zde

Děkujeme za váš zájem. Zařadili jsme vás na seznam odběratelů.
Oops! Something went wrong while submitting the form.