BackZurückZpět

Světlý ležák Pardál Echt získal zlatou medaili v soutěži Monde Selection

23.6.2016
Pardál
Ocenění


Světlý ležák Pardál Echt získal zlatou medaili v 55. ročníku soutěže Monde Selection. Monde Selection patří mezi nejprestižnější a největší mezinárodní soutěže pro hodnocení kvality. Letos bylo v sedmi kategoriích přihlášeno celkem 2 938 produktů z 82 států všech kontinentů. V kategorii piva bylo hodnoceno 294 vzorků piva z 90 pivovarů v 58 zemích.

„Pardál Echt získal v Monde Selection již druhou zlatou medaili a to je dobrá zpráva především pro jeho konzumenty. Ocenění má velkou váhu, neboť vzorky posuzovali belgičtí odborníci, z nichž řada patří mezi světově uznávané experty v oboru pivovarnictví,“ říká Ing. Adam Brož, Ph.D., MBA, sládek Budějovického Budvaru.

Dlouhodobě udržovanou kvalitu ležáku Pardál Echt potvrdily i další tři cenné kovy z mezinárodních soutěží: v roce 2010 zlato v Monde Selection, v roce 2014 bronzová medaile na americkém World Beer Cupu a v roce 2015 bronzová medaile na německé European Beer Star. Prodej ležáku Pardál Echt se loni zvýšil o 28%.

O Monde Selection
Světové hodnocení kvality organizuje belgický International Quality Institute (www.monde-selection.com/en/). Institut je nezávislou organizací a cílem jeho činnosti je objektivní a profesionální posuzování kvality výrobků. Udělené medaile slouží spotřebitelům jako garance celkové kvality produktů. U piva se hodnocení skládá z odborného posouzení senzorických vlastností, laboratorních rozborů, mikrobiologických testů a také kvality obalů. Hodnoceno bylo například dvacet tzv. organoleptických parametrů. Degustace piva prováděla komise složená z nejlepších belgických odborníků - expertů z pivovarnického průmyslu, vysokoškolských profesorů a profesionálních degustátorů. Řada členů komise pracuje v belgickém Institut Meurice, který je světově uznávanou odbornou organizací v oboru pivovarnictví a kvasné technologie.

O světlém ležáku Pardál Echt
Pardál Echt byl na trh uveden v roce 2009. Stovky českých pivařů, které stály u jeho zrodu, mu do vínku přidaly chlapáckou sílu a důraz. Vyznačuje se plnou chutí, výraznou hořkostí a příjemnou chmelovou vůní.

Základní parametry piva Pardál Echt:

  • stupňovitost: 11,3%
  • hořkost: vyšší (33 MJH)
  • barva: sytá jantarová (15 EBC)
  • říz: střední – 4,9 g CO2 / litr - zaručuje vysokou pitelnost
  • kvalitní suroviny: 3 druhy moravského sladu, chmel z Žatecké oblasti (neobsahuje chmelové extrakty), voda z artéských studní
  • obsah alkoholu: 4,5% obj.

Nachrichten entfernen

Ich möchte Pressemitteilungen per e-mail erhalten.

Informationenzum Datenschutz hier

Danke für dein Interesse. Wir haben Sie zur Abonnentenliste hinzugefügt.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

News subscription

I want to receive press releases by email.

Information about personal data protection here

Thank you for your interest. We have added you to the list of subscribers.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Odebírání zpráv

Chci dostávat tiskové zprávy emailem.

Informace o ochraně osobních údajů zde

Děkujeme za váš zájem. Zařadili jsme vás na seznam odběratelů.
Oops! Something went wrong while submitting the form.