BackZurückZpět

Světlý ležák Budweiser Budvar B:ORIGINAL získal ve Francii „Trophée de reconnaissance de qualité“

14.1.2015
Budweiser Budvar
Ocenění

Pivo z pivovaru Budějovický Budvar získalo další ocenění za kvalitu. Rada departementu Jura (Francie, region Franche-Comté) udělila světlému ležáku Budweiser Budvar B:ORIGINAL „Trophée de reconnaissance de qualité“ („Cenu za uznání kvality“). Cenu převzal 18. prosince 2014 během slavnostního „Večera potravin s chráněným evropským označením“ v městě Lons – le – Saunier ředitel pivovaru Ing. Jiří Boček. Na akci byli přítomni politici, novináři, gastronomičtí specialisté, zástupci výrobců ze šesti zemí (Francie, Belgie, Švýcarsko, Itálie, Španělsko a Česká republika), a především pan Jean-Charles Arnaud, prezident francouzského Národního institutu pro podporu potravin s chráněným označením (INAO – l‘ Institut national de l’origine et de la qualité).

„Je pro nás velkou ctí, že naše pivo organizátoři vybrali do prestižního klubu nejkvalitnějších evropských potravin. Cenu za kvalitu jsme získali za dlouhodobé respektování podmínek Chráněného zeměpisného označení „Českobudějovické pivo“. Velkou roli při výběru hrály i chuťové vlastnosti. Je to pro nás v každém případě velký závazek do budoucna,“ říká Ing. Jiří Boček, ředitel Budějovického Budvaru. Chráněná zeměpisná označení (CHZO) jsou důležitá především pro spotřebitele. Garantují jim totiž to, že zakoupený výrobek byl vyroben na konkrétním místě, z předepsaných surovin, tradičním výrobním postupem a že má definované kvalitativní parametry. Garantují tedy opravdovou kvalitu potravin a nikoliv pouhé splnění hygienických či zdravotních předpisů.

Součástí ocenění „Trophée de reconnaissance de qualité“ je pozvání budvarského ležáku na pátý ročník veletrhu potravin s chráněným označením („Grand marché AOC AOP IGP“), který proběhne 14. a 15. března 2015 ve francouzském městě Bourg en Bresse. Smyslem veletrhu je propagace evropsky chráněných potravin formou gurmánského víkendu s možností ochutnat a zakoupit kvalitní potraviny v typické atmosféře venkovského trhu (sýry, uzeniny, víno, drůbež, hořčice, ořechy, kaštany, olivové oleje, česnek a mnoho dalších). V restauraci „La Brasserie des AOC“ budou špičkoví šéfkuchaři připravovat z evropsky chráněných potravin gurmánské menu. Součástí veletrhu bude i řada doprovodných gastronomických akcí. Prodávat se budou výhradně výrobky s evropským označením CHZO (chráněné zeměpisné označení), CHOP (chráněné označení původu) a ZTS (Zaručená tradiční specialita). V roce 2014 byly na veletrhu zastoupeny Francie, Itálie, Belgie, Španělsko a Švýcarsko, tedy země, které mají nejvíce evropských chráněných označení. V roce 2015 přibude do této vybrané společnosti Česká republika.

V poslední době tak získalo pivo z Budějovického Budvaru již druhé ocenění za kvalitu. Loni v prosinci obdržel světlý ležák Budweiser Budvar B:ORIGINAL Výroční cenu 2014 od odborného časopisu Pivo, Bier & Ale za dlouhodobě vysokou kvalitu.

Nachrichten entfernen

Ich möchte Pressemitteilungen per e-mail erhalten.

Informationenzum Datenschutz hier

Danke für dein Interesse. Wir haben Sie zur Abonnentenliste hinzugefügt.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

News subscription

I want to receive press releases by email.

Information about personal data protection here

Thank you for your interest. We have added you to the list of subscribers.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Odebírání zpráv

Chci dostávat tiskové zprávy emailem.

Informace o ochraně osobních údajů zde

Děkujeme za váš zájem. Zařadili jsme vás na seznam odběratelů.
Oops! Something went wrong while submitting the form.