BackZurückZpět

Šestý ročník Budvar Festu bude ve velkém stylu

26.4.2013
Pivovar
Podporujeme

Kromě skvělého hudebního zážitku čeká návštěvníky také zahájení seriálu BU2R MonuMental Tour. Tyto otevřené skateové závody v disciplínách streetstyle a minirampa se letos uskuteční i v dalších městech po celé republice. Pouze diváci v Českých Budějovicích ale budou mít možnost vidět bikovou exhibici na U-rampě a kromě toho se představí špička české skateové scény. Protože organizátoři očekávají značný zájem fanoušků z celé České republiky i ze zahraničí, budou vybrané rychlíky z Prahy 30. dubna mimořádně zastavovat také na Severní zastávce v Českých Budějicích, tedy v těsné blízkosti pivovaru. V areálu festivalu Budvar Fest bude zajištěno občerstvení.

„Značka Budweiser Budvar v posledním období podporuje především nejrůznější alternativní styly a obecně nemainstreamovou kulturu. Proto říkáme NE mainstreamu a NE masové zábavě pro každého. Budvar Fest letos nabídne mimořádně zajímavé hudební zážitky, které nejsou v naší zemi běžně k vidění,“ říká Aleš Eder, brand manažer značky Budweiser Budvar.

Kultovní norská deathpunková kapela Turbonegro přijede do Českých Budějovic představit nového zpěváka a s ním i své poslední album Sexual Harassment. Po čtyřech letech se tak Turbonegro, kteří jsou známí především díky geniálnímu mixu hardcoru, metalu, punku a glam rocku, své typické dekadentní image a živelné pódiové show, ukážou českému publiku v nové sestavě. Doplní je například kalifornská punkrocková kapela Strung Out, hardcoroví Title Fight z Pensylvánie, Sonic Boom Six z Británie a němečtí The Crimson Ghosts.

Návštěvnicí, kteří přijdou do 18:00, budou mít vstup na akci zdarma. Po 18. hodině bude vstupné ve výši 1000,- Kč. Aktuální informace a novinky se budou průběžně objevovat na Facebooku Budweiser Budvar.

Program Budvar Festu:
14:00 / otevření areálu pro veřejnost
14:30 - 15:00 / Better Way  (ČR)
15:15 - 15:45 / Dezinfekce (ČR)
16:00 - 16:30 / Satisfucktion ČR)
17:05 - 17:45 / The Crimson Ghosts (Německo)
18:20 - 19:00 / Title Fight (USA)
19:35 - 20:20 / Strung Out (USA)
21:00 - 21:45 / Sonic Boom Six (UK)
22:25 - 23:30 / Turbonegro (Norsko)

Program závodu BU2R MonuMental Tour:
13:00 – 14:30  Registrace a volný trénink
15:00 – 16:30  Kvalifikace street
16:45 – 17:10  exhibice BMX
17:00 – 17:45  Minirampa
18:00 – 19:00  Finále street
19:00 – 19:20  Best trick (na dvojce)
19:30 – 20:00  Vyhlášení vítězů

Informace o kapelách
Turbonegro

Dekadentní deathpunková kapela Turbonegro vznikla v norském Oslu v roce 1989. Svoji snadno zapamatovatelnou image zvolili jako reakci na rostoucí skandinávskou black metalovou scénu, od které se chtěli odlišit. Ve své tvorbě se hlásí k punkrockovým i rockovým velikánům, jakými jsou například Black Flag, Ramones, Bad Brains, The Stooges, Kiss nebo třeba Alice Cooper. Na kontě mají devět desek, ale kariéru jim pomyslně nastartovala až v pořadí čtvrtá s názvem „Ass Cobra“. Následovaly skvělé „Apocalypse Dudes“, „Scandinavian Leather“, „Party Animals“ a „Retox“. Kapela si vybudovala snad nejradikálnější fanouškovskou základnu na světě – Turbojugend. Ta je ochotna kapelu následovat téměř kamkoliv, samozřejmě náležitě oděna do vhodného dresscodu. Kapelu v roce 2010 opustil zpěvák Hank Von Helvete, kterého vystřídal taktéž charismatický Tony Sylvester aka The Duke of Nothing. V roce 2012 se kapela vrátil na pódia s deskou „Sexual Harassment“.

Strung Out
Kalifornská punkrocková parta Strung Out vznikla v roce 1989. Sedm desek kapely vyšlo na prestižním vydavatelství frontmana kapely NOFX Fat Mika – Fat Wreck Chords. Nejen díky tomu jsou dnes Strung Out svými fanoušky vnímáni jako legenda. Techničtí, agresivní i náležitě melodičtí Strung Out vyrostli na základech kalifornské melodické skate-punkové scény, ale brzy překročili hranice státu i kontinentu. Do širšího podvědomí se dostali v roce 1998 albem „Twisted by Design“, které bylo plné rychlých a melodických fláků. Následovala celá řada skvělých desek, které se nesly v podobném duchu. V jejich tvorbě se začaly stále více objevovat i prvky metalu. Zatím poslední deska s názvem „Agents of the Underground“ vyšla v roce 2009.

Title Fight
Pensylvánská hardcorová úderka Title Fight vznikla v roce 2003. Kapela kombinuje elementy punkrocku, melodického hardcoru, popu a ema v podobném duchu, jako jejich starší kolegové Jawbreaker, Kid Dynamite nebo Lifetime. Nechávají se ale také inspirovat například i známějšími kapelami Saves The Day nebo Seaweed. Title Fight vydávají u prestižního vydavatelství na SideOneDummy Records, u kterého naleznete například i kapely Flogging Molly, Gogol Bordello nebo Anti-Flag. Poslední deska s názvem „Floral Green“ vyšla v roce 2012.

Nachrichten entfernen

Ich möchte Pressemitteilungen per e-mail erhalten.

Informationenzum Datenschutz hier

Danke für dein Interesse. Wir haben Sie zur Abonnentenliste hinzugefügt.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

News subscription

I want to receive press releases by email.

Information about personal data protection here

Thank you for your interest. We have added you to the list of subscribers.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Odebírání zpráv

Chci dostávat tiskové zprávy emailem.

Informace o ochraně osobních údajů zde

Děkujeme za váš zájem. Zařadili jsme vás na seznam odběratelů.
Oops! Something went wrong while submitting the form.