BackZurückZpět

Prodej Požehnaného ležáku pomohl diecézní Charitě částkou 262 000 korun

22.2.2022
Tiskové zprávy
Tiskové zprávy

České Budějovice, 22. 2. 2022 – Prodej Požehnaného ležáku uvařeného v Budějovickém Budvaru pomohl diecézní Charitě částkou 262 000 korun. Speciální světlý ležák, kterému požehnal Mons. Vlastimil Kročil, biskup českobudějovický, zdobil štědrovečerní tabule v podobě dárkově balených lahví i zaháněl žízeň přímo ze sudů.

Budějovický Budvar jako již tradičně o Vánocích uvařil speciální várku Požehnaného ležáku a výtěžek z prodejů nyní poputuje Diecézní charitě České Budějovice. Celkově se pro dobrou věc podařilo vybrat krásných 262 000 korun.

„Požehnaný ležák je pro nás již srdeční záležitostí. Jedná se o milou tradici, která pro nás v Budvaru k Vánocům neodmyslitelně patří. O to více jsem rád, že se nám i přes ztížené podmínky spojené s uzavřením adventních trhů podařilo vybrat peníze, které pomohou tam, kde je to zapotřebí,“ uvedl ředitel Budějovického Budvaru Petr Dvořák.

Jako již vánoční zvyk je Požehnaný ležák vnímán i českobudějovickým biskupem.

„Žehnání speciální várky světlého ležáku a její následný prodej spojený s podporou českobudějovické charity pomalu začíná patřit ke zvykům, které mohou provázet přípravy na vánoční svátky. Bezpochyby i proto, že nákupem lahve požehnaného ležáku je možné obdarovat své blízké a zároveň prostřednictvím Diecézní charity České Budějovice také ty, kteří se octli v nouzi a potřebují pomoci,“ říká Mons. Vlastimil Kročil, biskup českobudějovický.

Letošní prodej probíhal v restauraci Masné krámy a ve stánku u Katedrály sv. Mikuláše. Celkem se podařilo prodat 2 124 lahví a vytočit 5 hl ležáku.

„Velké poděkování patří nejen zaměstnancům, kteří se na celé akci podíleli, ale i lidem, kteří se nákupem rozhodli podpořit dobrou věc v pro mnohé nelehkých dobách,“ dodává ředitel Petr Dvořák.

Výdělek diecézní Charita využije na financování a koordinaci dobrovolníků.

„Jsem velmi vděčný za pokračující spolupráci s Budějovickým Budvarem a za další ročník tradičního Požehnaného ležáku. Letošní rekordní částka z prodeje nás velmi potěšila a děkujeme všem, kteří si pivo ze speciální várky zakoupili. Stejně jako v předchozích letech se získané peníze použijí na financování koordinace a podpory našich dobrovolníků. Ti se věnují především dětem, nemocným a seniorům a jsou jim, obzvláště v této nelehké době, velkou oporou,“ uvedl Jiří Kohout, ředitel Diecézní charity České Budějovice.

 

Nachrichten entfernen

Ich möchte Pressemitteilungen per e-mail erhalten.

Informationenzum Datenschutz hier

Danke für dein Interesse. Wir haben Sie zur Abonnentenliste hinzugefügt.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

News subscription

I want to receive press releases by email.

Information about personal data protection here

Thank you for your interest. We have added you to the list of subscribers.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Odebírání zpráv

Chci dostávat tiskové zprávy emailem.

Informace o ochraně osobních údajů zde

Děkujeme za váš zájem. Zařadili jsme vás na seznam odběratelů.
Oops! Something went wrong while submitting the form.