BackZurückZpět

PIVOVAR OTEVŘENÝ A ZELENÝ

10.1.2024
Tiskové zprávy

 České Budějovice 10. 1. 2024 - Zaměřovat se na zelená a udržitelná řešení, která podpoří nejen efektivní výrobu piva, ale zvýší také návštěvnickou atraktivitu pivovaru. To je vize a ambice, s níž Budějovický Budvar vstupuje do nového roku. A podniká už konkrétní kroky. 

Tím prvním je aktuální vypsání architektonické soutěže ve formátu soutěžního workshopu podpořeného Českou komorou architektů. Cílem je získat v tomto roce kvalitní architektonicko-urbanistický plán, jak pivovarský areál a celou myšlenku „otevřeného a zeleného národního pivovaru“ rozvíjet. Z vyhlášené soutěže by měl vzejít i tým architektů, se kterým bude Budvar na uskutečňování své vize dlouhodobě spolupracovat. Postupně by tak v areálu mělo vzniknout například nové návštěvnické centrum, vyhlídka, stezka nad pivovarem, zelené fasády či fotovoltaické elektrárny.

„Dlouhodobě chceme náš areál rozvíjet směrem k inovativním enviromentálním řešením, která podpoří efektivní výrobu našeho piva a povedou mimo jiné i ke zvýšení atraktivity celého areálu pro návštěvníky. Například nové návštěvnické centrum vnímáme jako jeden z větších rozvojových projektů. Chceme jej výrazně předělat a zmodernizovat i s vizí, že bychom se dostali z dnešních 60.000 na 200.000 návštěvníků ročně, a více tak otevřeli areál veřejnosti. Současně ale chceme při jeho rozvoji uvažovat komplexně, tedy i s propojením na území, v němž se pivovar nachází. Proto se společně s městem a krajem již zabýváme možnostmi funkčního napojení návštěvnického centra na síť cyklostezek, abychom se stali snadno dostupným a atraktivním turistickým cílem třeba i pro ty, kteří ve volném čase do auta sedat nechtějí,“ říká ředitel Budvaru Petr Dvořák

Do vypsaného soutěžního workshopu se architekti mohou přihlásit do 29. ledna (odkaz naleznete v přiložené TZ). Každý vybraný účastník dostane za účast ve workshopu skicovné 500.000 Kč. Finální výsledky soutěže by měly být známy letos v létě.

Nachrichten entfernen

Ich möchte Pressemitteilungen per e-mail erhalten.

Informationenzum Datenschutz hier

Danke für dein Interesse. Wir haben Sie zur Abonnentenliste hinzugefügt.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

News subscription

I want to receive press releases by email.

Information about personal data protection here

Thank you for your interest. We have added you to the list of subscribers.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Odebírání zpráv

Chci dostávat tiskové zprávy emailem.

Informace o ochraně osobních údajů zde

Děkujeme za váš zájem. Zařadili jsme vás na seznam odběratelů.
Oops! Something went wrong while submitting the form.