BackZurückZpět

PardálOVO bezové vyvolává zájem i v zahraničí

13.8.2013
Pardál

Pivovar Budějovický Budvar uvedl letos v dubnu na český trh novinku – míchaný nápoj z piva „PardálOVO bezové“. Tento nápoj je výrazně odlišný od většiny produktů z této kategorie: nepoužívá k ochucení klasickou ovocnou složku (nejčastěji citrusové plody), ale bylinnou příchuť květů černého bezu. Na jeho vývoji se opět podíleli zástupci spotřebitelů, a to mužů i žen. Výsledkem jejich práce je nápoj, který vyváženě kombinuje chuť a osvěžující aroma bezového květu a přitom nepotlačuje výrazný pivní charakter a hořkost. Na české i evropské poměry nezvyklou a originální příchuť bezového květu spotřebitelé velmi dobře přijali. Podle červnového průzkumu agentury IPSOS hodnotilo chuť nápoje „PardálOVO bezové“ pozitivně 64% konzumentů. Účastníci průzkumu mimo jiné vzkazovali výrobci: „supr chuť, přírodní, bez barviv a umělostí“; „to bezinkové se vážně povedlo“; „dobrá volba příchuti – originální“ atd.

„Výsledky průzkumu se promítly i do výsledků prodeje. Plán na období duben až červenec jsme překročili o 37% a celkový objem dosáhl 7000 hektolitrů,“ říká Alena Mazancová, brand manažerka značky Pardál z Budějovického Budvaru. Pro první rok na trhu plánoval pivovar, vzhledem k originální příchuti a nasycenosti trhu ovocných piv, objem prodeje 10 000 hektolitrů. „PardálOVO bezové“ se nedávno začalo vyvážet na Slovensko a velký zájem projevili také zákazníci v Německu, které je pravlastí míchaných nápojů z piva. „Drtivá většina míchaných pivních nápojů v Německu má příchuť citrónu nebo grepu. Bezový květ při zkouškách našim obchodním partnerům v Německu velmi zachutnal. Společně jsme dospěli k závěru, že PardálOVO bezové by se mohlo v Německu obchodně prosadit a již koncem srpna zahájíme jeho export do této země,“ uzavírá Alena Mazancová.

PardálOVO bezové
Vývoj produktu v laboratoři Budějovické Budvaru byl zahájen v září 2011. V říjnu 2012 se do ladění parametrů nového nápoje zapojilo nejprve 120 zástupců spotřebitelů – poprvé včetně žen - a v další fázi téměř 1000 jejich přátel a rodinných příslušníků. „PardálOVO bezové“ je určeno pro muže i ženy a mělo by harmonicky propojovat jejich často velmi odlišné světy. Na trh se dodává v plechovkách a lahvích o objemu 0,5 litru. Je vyrobeno ze světlého ležáku Pardál Echt a kvalitního přírodního sirupu z květu černého bezu. Neobsahuje žádná umělá barviva ani chemické konzervanty. Obsahuje 2% alkoholu a energetický obsah je 135 kJ/100 ml.

Logo PardálOVO


Nachrichten entfernen

Ich möchte Pressemitteilungen per e-mail erhalten.

Informationenzum Datenschutz hier

Danke für dein Interesse. Wir haben Sie zur Abonnentenliste hinzugefügt.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

News subscription

I want to receive press releases by email.

Information about personal data protection here

Thank you for your interest. We have added you to the list of subscribers.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Odebírání zpráv

Chci dostávat tiskové zprávy emailem.

Informace o ochraně osobních údajů zde

Děkujeme za váš zájem. Zařadili jsme vás na seznam odběratelů.
Oops! Something went wrong while submitting the form.