BackZurückZpět

Odborný časopis „Pivo, Bier & Ale“ udělil Výroční ceny za rok 2016 Jiřímu Bočkovi a Právě stočenému ležáku Budweiser Budvar

5.12.2016
Pivovar
Ocenění

Ing. Jiří Boček převzal výroční cenu "Český pivní patriot"

Odborný časopis „Pivo, Bier & Ale“ minulý týden vyhlásil v Klášterním pivovaru Strahov své Výroční ceny za rok 2016. Výroční cenu „Český pivní patriot“ získal Ing. Jiří Boček, dlouholetý ředitel Budějovického Budvaru. Porotu zaujala i letošní budvarská novinka – Právě stočený ležák – která získala Výroční cenu v kategorii „Ležák v nové lahvové verzi“.

Minulý týden byly v Klášterním pivovaru Strahov slavnostně vyhlášeny Výroční ceny odborného časopisu „Pivo, Bier & Ale“ za rok 2016 celkem ve 40 kategoriích.

Z rukou šéfredaktora Pavla Borowiece převzal Výroční cenu „Český pivní patriot“ pan Ing. Jiří Boček, dlouholetý ředitel pivovaru Budějovický Budvar. Tuto Výroční cenu mohou získat pouze výjimečné osobnosti českého pivovarnictví za celoživotní práci v jediném pivovaru.

Redakční porota dále udělila Výroční cenu 2016 v kategorii „Ležák v nové lahvové verzi“ budvarské novince, která se na trhu objevila v březnu 2016. Jedná se o Právě stočený ležák Budweiser Budvar B:ORIGINAL.

Ing. Jiří Boček – stručný životopis
Narozen v roce 1957 v Českých Budějovicích. Syn Karla Bočka, ředitele pivovaru Budvar v letech 1968–73. V letech 1972–73 absolvoval Odborné učiliště v Č. Budějovicích – obor sladovník, následně v letech 1973–77 vystudoval Střední průmyslovou školu potravinářské technologie. V roce 1982 ukončil studium na Vysoké škole chemicko-technologické, Katedře kvasné chemie a bioinženýrství. V roce 1983 nastoupil v pivovaru Budějovický Budvar jako technolog, mistr varen. V letech 1985–91 pracoval jako podsládek. Od roku 1991 až dosud zastává funkci ředitele podniku. Ing. Jiří Boček po roce 1989 výrazným způsobem zasáhl do rozvoje pivovaru. V letech 1993–95 se podílel na projektování a realizaci výstavby CKT I a následně CKT II, spolupracoval na projekci horizontálních ležáckých tanků I a II. Je autorem myšlenky projektu zřízení obchodních středisek pivovaru v České republice a založení dceřiných společností pivovaru v zahraničí (SRN, Velká Británie, Slovensko). Významně zasáhl do známkoprávních sporů mezi Budějovickým Budvarem a společností Anheuser-Busch a podařilo se mu rozšířit duševní vlastnictví pivovaru a exportní činnost z 18 do 70 států. Zasadil se o prosazení Chráněného zeměpisného označení pro Budějovické pivo a Českobudějovické pivo v přístupové dohodě mezi ČR a EU v roce 2004. Česká a moravská pivovarnická akademie mu udělila Výroční cenu za rok 2015 v kategorii „Pivovary s výstavem nad 500 000 hektolitrů“. V pátek 28. října 2016 převzal z rukou prezidenta České republiky Miloše Zemana Medaili Za zásluhy o stát v hospodářské oblasti.


Právě stočený ležák Budweiser Budvar B:ORIGINAL

Sládek Budějovického budvaru Adam Brož převzal výroční cenu za Právě stočený ležák

Je to nepasterovaný světlý ležák v půllitrové láhvi a na trh byl uveden v březnu 2016. Z výrobní linky se láhve odebírají hned za plničem a neprocházejí pasterizací ani ostatními procedurami na stáčírně lahví. Poté jsou láhve velmi rychle dopraveny do obchodů.

V prodejnách musí být zaručeno uchování v chladničce a za tmy. Kvůli rychlosti, nárokům na logistiku a skladování je Právě stočený ležák dodáván pouze do vybraných obchodů na území města České Budějovice. Zásobování probíhá 2x týdně. Senzorické vlastnosti tohoto piva jsou při dodržení uvedených podmínek shodné s pivem, které je možné jinak ochutnat pouze přímo v pivovaru. Právě stočený ležák vyhledávají především zákazníci, kteří preferují lokální čerstvé potraviny.

Nachrichten entfernen

Ich möchte Pressemitteilungen per e-mail erhalten.

Informationenzum Datenschutz hier

Danke für dein Interesse. Wir haben Sie zur Abonnentenliste hinzugefügt.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

News subscription

I want to receive press releases by email.

Information about personal data protection here

Thank you for your interest. We have added you to the list of subscribers.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Odebírání zpráv

Chci dostávat tiskové zprávy emailem.

Informace o ochraně osobních údajů zde

Děkujeme za váš zájem. Zařadili jsme vás na seznam odběratelů.
Oops! Something went wrong while submitting the form.