BackZurückZpět

Nové sklenice pro národní pivovar Budějovický Budvar navrhl Rony Plesl

19.5.2021
Aktuality

Budějovický Budvar představuje nové pivní sklo. Autorem designu je přední český designér Rony Plesl, v jehož moderním pojetí ikonického půllitru se snoubí funkčnost, tradice i historie. Nové pivní sklenice jsou určeny pro vybrané restaurace a hospody národního pivovaru. Naposledy uvedl Budvar na trh své pivní sklo před téměř deseti lety.

Vize a směřování Budějovického Budvaru se za poslední roky změnilo. Pivovar uvedl na trh nový hořký ležák Budvar 33, změnil design etiket všech svých piv, navázal spolupráci s malými pivovary a sjednotili marketing exportních trhů. Nové pivní sklo tak bylo nasnadě.

Pro nás, jako pro národní pivovar, je důležité propagovat českou pivní kulturu. I proto nese nový design našeho skla historický odkaz. Stejně důležitá jako design je pro nás i funkčnost. A v tomto případě se povedlo tyto dvě věci spojit,“ říká Ivan Seleštiansky, marketing export manager Budějovického Budvaru.
Při tvorbě návrhu čerpal Rony Plesl inspiraci z díla známého českého umělce a tehdejší podoby pivního půllitru. „Inspiraci pro nové sklo Budvaru jsem našel v díle Josefa Lady. Nebylo to poprvé, kdy mě inspiroval. V tomto případě šlo o ladovské hospodské rvačky. Inspirace to byla spíše pocitová, nicméně Lada je tak světový právě díky svému ojedinělému lidovému stylu. A já myslím, že to stejné platí také pro Budvar. V té sklenici je všechno. Historie, moderní design a fantastická chuť piva,“ vysvětluje Rony Plesl.  

Nové sklo od Ronyho Plesla se vyznačuje širokým vyústěním a zaobleným „bříškem“, které poskytuje dostatek prostoru na příjemné rozvinutí chutí sladu a hustou vrstvu jemné pěny. Při držení v ruce působí sklenice záměrně těžkým dojmem. Silné sklo, ze kterého je ikonický půllitr vyrobený, totiž při dostatečném nachlazení zaručí, že načepované pivo v něm zůstane dlouhou dobu studené. Díky „silnému“ uchu nehrozí ani zbytečné nahřátí pivarukou. Výrobcem nových sklenic podle návrhu Ronyho Plesla je známý dodavatel nápojového skla SAHM.

Nachrichten entfernen

Ich möchte Pressemitteilungen per e-mail erhalten.

Informationenzum Datenschutz hier

Danke für dein Interesse. Wir haben Sie zur Abonnentenliste hinzugefügt.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

News subscription

I want to receive press releases by email.

Information about personal data protection here

Thank you for your interest. We have added you to the list of subscribers.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Odebírání zpráv

Chci dostávat tiskové zprávy emailem.

Informace o ochraně osobních údajů zde

Děkujeme za váš zájem. Zařadili jsme vás na seznam odběratelů.
Oops! Something went wrong while submitting the form.