BackZurückZpět

Návrat národního pivovaru do Budvar arény

3.10.2023
Aktuality

České Budějovice 3. 10. 2023 - Budějovický Budvar se před zahájením nové hokejové sezóny vrátil tam, kam bezesporu patří. Do českobudějovické Budvar arény. S vedením klubu HC Banes Motor České Budějovice se národní pivovar dohodl na tříletém partnerství. To mimo jiné zahrnuje prodej piva ve vnitřních výčepech zimního stadionu.

Budějovický Budvar se znovu zařadil mezi významné partnery klubu HC Banes Motor České Budějovice.
S hokejovým klubem uzavřel hned tříleté partnerství, což znamená také návrat piva z národního pivovaru do vnitřních výčepů. Konkrétně se jedná o piva Budvar Redix a Budvar výčepní, která svým obsahem alkoholu 4 % splňují kritéria daná zákonem 65/2017 Sb. Ten stanovuje, že na veřejně přístupných sportovních akcích se smí čepovat pivo s max. obsahem alkoholu 4,3 %.

„Konečně skončilo nesmyslné období, kdy se v Budvar Aréně točilo pivo ze severní Moravy. Vždy jsme to brali jako dočasnou daň zato, že se v Budějovicích opět hraje extraliga, kterou si Budějovice rozhodně zaslouží. Jsem rád, že se můžeme opět navrátit k plnohodnotné a dlouhodobé spolupráci budějckého hokejového klubu a našeho pivovaru. Přeji Motoru dlouhou šňůru úspěchů!“ uvedl ředitel Budějovického Budvaru Petr Dvořák.

Národní pivovar musel z Budvar arény odejít před třemi sezónami poté, co se hokejisté Motoru probojovali do nejvyšší české hokejové soutěže. Jejím oficiálním partnerem je pivovar Radegast, a kromě několika výjimek musely všechny zúčastněné kluby na svých stadionech vytáčet právě pivo této značky. Změna těchto podmínek nastala až před sezónou 2023/2024.

„Jsme více než potěšeni, že můžeme navázat na vynuceně přerušenou spolupráci dvou významných českobudějovických značek. Finanční prostředky, které hokejový klub Motor ze spolupráce získá, jsou pro nás samozřejmě velmi důležité. Umožní nám být více konkurenceschopnými ve velmi kvalitní soutěži a nabídnout fanouškům mnoho skvělých hokejových bitev s vítězným koncem. Ale snad ještě víc pro nás Budějčáky je to, že se do budějovické Budvar arény opět vrátí skvělé budějovické pivo, poctivě a s láskou uvařené v Budvaru,“ dodal generální manažer Motoru Stanislav Bednařík.

Na všech vnitřních výčepech je aktuálně k dostání pivo Budvar Redix. Oproti výčepní desítce má velkou výhodu v tom, že se čepuje na jeden zátah. Vzhledem k velké výtoči při hokejových zápasech je tedy jeho distribuce mezi fanoušky rychlejší. Aby ale národní pivovar uspokojil všechny pivaře, je od konce září v Budvar aréně k dispozici i výčepní desítka, a to na jednom z kohoutů v bufetu sektoru D. Příznivci piva s vyšší stupňovitostí si pak mohou zakoupit Budvar Originál ve venkovních prostorech Budvar arény.

Nachrichten entfernen

Ich möchte Pressemitteilungen per e-mail erhalten.

Informationenzum Datenschutz hier

Danke für dein Interesse. Wir haben Sie zur Abonnentenliste hinzugefügt.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

News subscription

I want to receive press releases by email.

Information about personal data protection here

Thank you for your interest. We have added you to the list of subscribers.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Odebírání zpráv

Chci dostávat tiskové zprávy emailem.

Informace o ochraně osobních údajů zde

Děkujeme za váš zájem. Zařadili jsme vás na seznam odběratelů.
Oops! Something went wrong while submitting the form.