BackZurückZpět

Národní pivovar Budějovický Budvar má za sebou rekordní rok 2020

13.7.2021
Budweiser Budvar

České Budějovice, 13. července 2021 – Národní pivovar Budějovický Budvar má za sebou i přes komplikace spojené s koronavirovou krizí úspěšný rok. V loňském roce meziročně zvýšil výstav piva o 3 % na celkový objem 1,731 mil. hektolitrů. To je nejvyšší výstav v historii pivovaru. Tržby Budvaru v roce 2020 dosáhly rekordních 2,812 mld. Kč.


Pivovar zároveň v loňském roce vyexportoval nejvíce piva ve své historii. Objem vývozu se zvýšil na 1 193 862 hektolitrů. Budějovický Budvar loni vyvážel pivo do téměř 80 zemí světa. Tradičně byly nejvýznamnějšími exportními trhy Německo, Polsko, Slovensko, Rusko a Spojené Království. Více než 90 % objemu exportu pivovaru tvořil světlý ležák Budweiser Budvar Original, který se v některých zemích prodává pod značkami „Budějovický Budvar“ nebo „Czechvar“.
Pivovar dosáhl v loňském roce rekordních tržeb za vlastní výrobky a služby přesahující 2,812 mld. Kč. Samotné tržby za pivo se meziročně zvýšily o 0,7 % na 2,735 mld. Kč.


„I přes veškeré problémy hodnotíme rok 2020 jako úspěšný. Jsem rád, že se nám i nadále daří naplňovat strategii a vizi národního pivovaru. Poděkování patří i našim zaměstnancům za jejich úsilí a dosažené výsledky v tak komplikovaném roce,“ říká Petr Dvořák, ředitel Budějovického Budvaru.


Dobré obchodní výsledky se příznivě promítly i do hospodaření podniku. Zisk před zdaněním se meziročně zvýšil o 2,3 % na hodnotu 371,9 mil. Kč, což je od roku 2001 zatím nejlepší dosažený výsledek.


V roce 2020 pivovar uvedl na trh do segmentu off trade nový hořký ležák Budvar 33 – „první hořký ležák z Budvaru“. Ležák si už v předchozím roce u zákazníků získal velmi příznivou odezvu, i proto se pivovar rozhodl uvést Budvar 33 na trh i v lahvích a plechovkách. Právě hořký ležák pomohl v loňském roce Budějovickému Budvaru i přes uzavření hospod a restaurací k velmi dobrým obchodním výsledkům.  


I v roce 2020 pokračoval pivovar v realizaci rozvojového plánu, který byl zahájen již v roce 2015. Na investice loni vynaložil Budějovický Budvar 410 mil. Kč. V loňském roce uvedl pivovar například do plného provozu novou lahvovou linku. Po ukončení všech naplánovaných investic v celkové hodnotě 2,5 mld. Kč se roční výstav pivovaru zvýší na více jak 2 miliony hektolitrů.

Nachrichten entfernen

Ich möchte Pressemitteilungen per e-mail erhalten.

Informationenzum Datenschutz hier

Danke für dein Interesse. Wir haben Sie zur Abonnentenliste hinzugefügt.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

News subscription

I want to receive press releases by email.

Information about personal data protection here

Thank you for your interest. We have added you to the list of subscribers.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Odebírání zpráv

Chci dostávat tiskové zprávy emailem.

Informace o ochraně osobních údajů zde

Děkujeme za váš zájem. Zařadili jsme vás na seznam odběratelů.
Oops! Something went wrong while submitting the form.