BackZurückZpět

Mons. Vlastimil Kročil, biskup českobudějovický, dnes požehnal zvláštní várku světlého ležáku pivovaru Budějovický Budvar

4.9.2019
Pivovar
Podporujeme

Mons. Vlastimil Kročil, biskup českobudějovický, provedl dnes dopoledne na varně národního pivovaru Budějovický Budvar obřad požehnání zvláštní várky světlého ležáku. „Požehnaný ležák“ byl uvařen především pro dobročinné účely a bude se prodávat v průběhu českobudějovických Adventních trhů. Celý výtěžek z prodeje věnuje pivovar Diecézní charitě České Budějovice. Na ručním balení a prodeji Požehnaného ležáku se budou i letos podílet dobrovolníci z pivovaru,Diecézní charity České Budějovice a Biskupství českobudějovického. 124 litrových, ručně balených lahví pak opět poputuje do Vatikánu jako dar Svatému otci papeži Františkovi.

České Budějovice, 4. září 2019 – Mons. Vlastimil Kročil, biskup českobudějovický, dnes dopoledne ve varně národního pivovaru Budějovický Budvar požehnal zvláštní várku světlého ležáku. Požehnaný ležák poslouží, stejně jako loni, především k získání prostředků pro charitativní účely. Pivo se bude prodávat v průběhu českobudějovických Adventních trhů jako limitovaná edice několika tisíc ručně balených lahví, na několika vybraných místech se bude také čepovat. Celý výtěžek z prodeje získá Diecézní charita České Budějovice. Část Požehnaného ležáku - 124 ručně balených litrových lahví - pošle pivovar opět jako dar Svatému otci papeži Františkovi.

„Ruční balení a prodej požehnaného piva už jsou téměř tradicí našeho pivovaru. Především díky dobrovolníkům z řad zaměstnanců pivovaru a biskupství jsme loni na dobročinné účely mohli věnovat 216 tisíc korun. Přál bych si, aby letošní částka byla ještě vyšší,“ říká Mgr. Petr Dvořák,ředitel Budějovického Budvaru.

„Je pro mne velikým potěšením, že mohu již potřetí požehnat mimořádné várce českobudějovického piva. V minulém roce získala tato iniciativa konkrétní podobu charitativní pomoci na místní úrovni. Výtěžek z adventního prodeje požehnané várky piva byl věnován českobudějovické diecézní charitě na práci s dobrovolníky, kteří se starají o nejvíce potřebné lidi žijící v našem městě. Také i letos chceme tímto způsobem společně podpořit tuto účinnou pomoc a službu našim spoluobčanům a klientům charity. Jsem rád,že tuto snahu společně s námi po celou dobu podporuje i jihočeský kraj, vedení města ČB, Budějovický Budvar, diecézní charita a Velvyslanectví ČR při Svatém stolci, se kterým toto společné dílo prezentujeme také Svatému otci. Věřím, že se i při letošním adventu setkáme s lidmi dobré vůle, kteří společně s námi tento humanitární záměr podpoří,“ říká Mons. Vlastimil Kročil, biskup českobudějovický.

Požehnaný ležák byl uvařen podle stejné receptury, jako světlý ležák značky Budweiser Budvar. Ten patří mezi nejznámější produkty z Českých Budějovic na světě - znají jej spotřebitelé v téměř 80 zemích a na českém vývozu piva se podílí asi jednou pětinou.

Společný projekt Biskupství českobudějovického a Budějovického Budvaru má podpořit sociální služby a účinnější pomoc klientům Diecézní charity České Budějovice, kterou zřizuje Biskupství českobudějovické, a současně aktivovat širokou veřejnost k příspěvku na tento účel. Významnou podporu projektu poskytují město České Budějovice, Jihočeský kraj a Velvyslanectví ČR při Svatém stolci.

Nachrichten entfernen

Ich möchte Pressemitteilungen per e-mail erhalten.

Informationenzum Datenschutz hier

Danke für dein Interesse. Wir haben Sie zur Abonnentenliste hinzugefügt.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

News subscription

I want to receive press releases by email.

Information about personal data protection here

Thank you for your interest. We have added you to the list of subscribers.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Odebírání zpráv

Chci dostávat tiskové zprávy emailem.

Informace o ochraně osobních údajů zde

Děkujeme za váš zájem. Zařadili jsme vás na seznam odběratelů.
Oops! Something went wrong while submitting the form.