BackZurückZpět

Masné krámy zdárně ukončily pstruhovou sezónu

19.4.2010
Masné krámy

Významná českobudějovická restaurace Masné krámy, která v loňském roce oslavila dva roky od svého znovuotevření, připravila pro své návštěvníky zpestření své standardní gastronomické nabídky. Při příležitosti pstruhové sezóny si hosté mohli pochutnat na pstruhových specialitách jako např. Pstruh na modro s kořenovou zeleninou, Grilovaný pstruh plněný česnekem aj. Speciální sezónní nabídka pstruhových ryb byla ukončena v neděli 18.4. 2010.

„Zahájení pstruhové sezony a přípravu pstruhových ryb, provádíme již třetím rokem. Zákazníkům tak chceme zpestřit naši standardní nabídku, a o tom, že se nám to daří, svědčí i výsledky letošního ročníku,“ vysvětluje Tomáš Olejník, Vedoucí oddělení gastro Budějovický Budvar n.p. a dodává: „Každé roční období lze příjemně využít v kuchyni a tím obohatit a nalákat hosty, právě do naší restaurace. Například pstruha, lze připravit na různé způsoby a právě u nás lze tyto pokrmy ochutnat.“

V rámci této gurmánské akce hosté snědli 280 pstruhů. K nejoblíbenějším pokrmům patřily: Grilovaný pstruh plněný česnekem, Filety ze pstruha servírované ve folii, s bylinkovým máslem. V nabídce pokrmů byly dále: Amur pečený v barevném pepři s listovým špenát, Kapr po novohradsku s křenem nebo Pstruh na modro s kořenovou zeleninou. Jako předkrm mohli hosté ochutnat uzené filátko ze pstruha. Ke každému hlavnímu jídlu z denní nabídky byla navíc polévka zdarma.

Masné krámy připravují v letošním roce i další gastronomické sezónní akce. V květnu proběhne „Chřestění v Masných Krámech, aneb příprava specialit z čerstvého chřestu“, začátkem června „Salátový festival“. V září je pro zákazníky přichystán týden hub „Houby z jihočeských lesů a hájí“, v říjnu výlet do zahraniční kuchyně „Nahlédnutí do kuchyně našich sousedů – Rakousko, Bavorsko“, v listopadu již tradiční festival „Svatomartinské husy“ a v prosinci oblíbené „Zvěřinové hody“.

Masné krámy své návštěvníky lákají nejen dobrou kuchyní, ale nabídkou piva. Hosté si zde mohou pochutnat např. na kroužkovaném ležáku Budweiser Budvar, čepovaném přímo z tanku či dalších produktech pivovaru Budějovický Budvar.

Kapacita restaurace Masné krámy je 190 míst. Restaurace je otevřena denně, v pondělí až čtvrtek od 10:30 do 23:00 hodin, v pátek a sobotu od 10:30 do 24:00 hodin a v neděli od 10:30 do 21:00 hodin. Rezervace je možné objednat na telefonu 387 201 301 nebo na e-mailu info@masne-kramy.cz. Podrobné informace o Masných krámech včetně menu a ceníku najdete na www.masne-kramy.cz

O restauraci Masné krámy
Dnešní budova Masných krámů pochází zřejmě z roku 1554. Jak název napovídá, sloužily Masné krámy  původně k prodeji masa. Na pivnici byly přestavěny v roce 1953 a rychle získaly značnou popularitu díky prvotřídnímu pivu z Budějovického Budvaru a výborné kuchyni. Po povodni v roce 2002 musely být uzavřeny a po pětileté odmlce byly znovu otevřeny 5. prosince 2007. Rekonstruovaný interiér, jehož autorem a dodavatelem je studio Story Design a.s., navazuje nejen na tradici původní restaurace, ale i na historický charakter budovy. Proto byly voleny architektonické prvky a tradiční materiály, které toto historické vyznění podporují (dubový masiv, přírodní kůže, černý matný kov, patinovaná měď). Nábytkové vybavení interiéru má jednoduchý a účelový charakter a svými výrazovými prvky také evokuje historickou sounáležitost se stavbou. To však neznamená, že by se v Masných krámech neuplatnily i nejmodernější trendy vybavení restauračních zařízení. Proto zde nalezneme jak velkoplošné obrazovky a další techniku pro velkoplošnou projekci, tak i WIFI připojení k internetu či bezdrátovou pokladní techniku. Kapacita pivnice je 190 míst.

Kroužkovaný ležák v Masných krámech
Nejdůležitějším druhem piva v nabídce Masných krámů je „kroužkovaný ležák“ Budweiser Budvar.V Masných krámech se kroužkovaný ležák Budweiser Budvar přímo z tanku. Kroužkovaný ležák je k dostání jen ve vybraných českých restauracích. Kvůli obsahu živých kvasinek je kroužkovaný ležák velmi citlivý na podmínky skladování (při 6° - 8° C) a ošetřování, které splňují jen některé restaurace. Počáteční postup výroby kroužkovaného ležáku je stejný jako u vaření ležáku Budweiser Budvar. Rozdíl spočívá v tom, že do hotového piva v konzumní jakosti se před stáčením přidá určité množství „kroužků“ – neboli nové kultury pivovarských kvasinek v nejlepší kondici a nový podíl extraktu. Kvasinky pak pokračují ve své práci a dostávají se živé přímo k zákazníkovi. Díky nim má kroužkovaný ležák lepší senzorické vlastnosti než klasický sudový ležák (vyšší plnost, vyšší říz, pevnější pěna aj.).

Nachrichten entfernen

Ich möchte Pressemitteilungen per e-mail erhalten.

Informationenzum Datenschutz hier

Danke für dein Interesse. Wir haben Sie zur Abonnentenliste hinzugefügt.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

News subscription

I want to receive press releases by email.

Information about personal data protection here

Thank you for your interest. We have added you to the list of subscribers.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Odebírání zpráv

Chci dostávat tiskové zprávy emailem.

Informace o ochraně osobních údajů zde

Děkujeme za váš zájem. Zařadili jsme vás na seznam odběratelů.
Oops! Something went wrong while submitting the form.