BackZurückZpět

Loni výrazně vzrostl zájem o prohlídky Budějovického Budvaru

3.2.2015
Prohlídky pivovaru

Budějovický Budvar, n.p., patří mezi nejpopulárnější turistické cíle na jihu Čech. Potvrzují to i údaje zveřejněné Národním památkovým ústavem. Budějovický Budvar, n.p., se podle nich loni umístil na šestém místě mezi nejvíce navštěvovanými turistickými objekty v Jihočeském kraji.

„Pivovar loni navštívilo 47 097 lidí, to je o 12 % více než v roce 2013. Turisté pocházeli ze 77 zemí. Nejvíce jich přijelo z Německa, na druhém místě byla Česká republika a na třetím místě Rakousko,“ říká Tomáš Olejník, vedoucí divize Gastro z Budějovického Budvaru. Podíl hostů z německé jazykové oblasti činil loni 41%. Čeští turisté měli podíl 22 procent.

„Návštěvníci u nás oceňují především to, že se pohybují přímo ve výrobních prostorách pivovaru a nikoliv v umělém zábavním parku pro turisty. Mohou vidět výrobu piva z bezprostřední blízkosti a pozorovat zaměstnance při práci,“dodává Tomáš Olejník, vedoucí divize Gastro z Budějovického Budvaru. Exkurze pivovarem vedou odborně vyškolení průvodci s výkladem v češtině nebo dalších šesti světových jazycích. „Nejoblíbenější částí prohlídky pro návštěvníky starší 18 let je ochutnávka nepasterovaného a nefiltrovaného ležáku Budweiser Budvar z tanku v ležáckém sklepě, dětem se nejvíce líbí stáčírna lahví se dvěma roboty,“ uzavírá Tomáš Olejník.

Návštěvnické centrum Budějovického Budvaru nabízí již od roku 2005 zábavu i poučení při prohlídkách výrobních prostor pivovaru a poskytuje řadu dalších služeb. Přímo v areálu funguje „Pivnice Budvar“, ve které mohou návštěvníci kromě dokonale ošetřeného piva ochutnat především gastronomické speciality české kuchyně. Nabídku služeb doplňují prodejna piva a suvenýrů a také komplexně vybavené prostory pro firemní školení či společenské akce. Letos na jaře bude po celkové rekonstrukci znovu otevřena multimediální expozice „Příběh budějovického piva“.

Pivovar je návštěvníkům přístupný každý den od 9 do 17 hodin na základě předchozí telefonické či e-mailové objednávky. V období leden a únor je zavřeno v neděli a v pondělí. Každý pracovní den (v létě i o víkendech) od 14:00 se lidé mohou zúčastnit prohlídky i bez předchozí rezervace. Průvodci hovoří česky nebo některým z dalších 6 světových jazyků (německy, anglicky, francouzsky, rusky, italsky a španělsky). Prohlídka trvá cca 60 minut a je určena pro skupiny 5-50 osob. Základní cena prohlídky činí 120,- Kč, ale některé kategorie návštěvníků mohou získat slevu. Další podrobnosti o prohlídkách Budějovického Budvaru, včetně jejich on line rezervace, najdete na webové stránce www.visitbudvar.cz. Celou prohlídkovou trasu je možné projít i virtuálně na odkazu http://goo.gl/nf3TCW díky technologii Google Street View.

Nachrichten entfernen

Ich möchte Pressemitteilungen per e-mail erhalten.

Informationenzum Datenschutz hier

Danke für dein Interesse. Wir haben Sie zur Abonnentenliste hinzugefügt.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

News subscription

I want to receive press releases by email.

Information about personal data protection here

Thank you for your interest. We have added you to the list of subscribers.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Odebírání zpráv

Chci dostávat tiskové zprávy emailem.

Informace o ochraně osobních údajů zde

Děkujeme za váš zájem. Zařadili jsme vás na seznam odběratelů.
Oops! Something went wrong while submitting the form.