BackZurückZpět

Ležák Budweiser Budvar získal zlato na mezinárodní soutěži v Izraeli

25.10.2011
Budweiser Budvar
Ocenění

Kromě piv izraelského původu byla v soutěži zastoupena piva z dalších 8 zemí, mimo jiné z Belgie, Německa nebo Irska. Českou republiku, jednu z pivních velmocí, reprezentovalo celkem 9 značek. Hodnocení piva provádělo 23 odborníků z Rakouska, Velké Británie, Itálie a Izraele. Předsedou poroty byl zástupce České republiky – pan Ing. Josef Tolar,  bývalý dlouholetý sládek pivovaru Budějovický Budvar. „Jsme vděčni Josefu Tolarovi, že přijal místo prezidenta mezinárodní poroty a svými bohatými zkušenostmi z mezinárodních soutěží nám pomohl zvládnout všechny těžkosti prvního ročníku,“ říká Moises Aaron Spak, ředitel soutěže „BIRA“ pro styk se zahraničím.

„Věříme, že ocenění v soutěži výrazně pomůže rozvoji našeho exportu do Izraele. V této zemi se totiž loni velmi výrazně – o 47% – zvýšila poptávka po importovaných značkách piva a my chceme tento trend využít,“ říká Ing. Jiří Pokorný, obchodní manažer Budějovického Budvaru pro Blízký Východ. Spotřeba piva v Izraeli je relativně nízká – pouhých 17 litrů na hlavu a rok – ale popularita tohoto nápoje výrazně stoupá. „Pivo je v posledních 15 letech v Izraeli na prudkém vzestupu. Z původních dvou izraelských značek se na trhu objevily více než dvě desítky izraelských piv a také většina významných světových značek. Lidé se o pivo zajímají, zkoušejí jeho různé chutě a druhy. Vzhledem k našim podmínkám jsou nejoblíbenější evropské typy ležáků, rychle stoupá obliba tmavých karamelových piv,“ vysvětluje Moises Aaron Spak.

Pro konzumaci alkoholu neplatí v Izraeli žádná zásadní omezení. „Velkou konkurenční výhodou pro export do Izraele je ale to, že naše pivo má košer certifikát,“ dodává Jiří Pokorný. Budějovický Budvar vyváží do Izraele pravidelně od roku 1995. V posledních letech tam vyváží kolem 1000 hektolitrů světlého i tmavého ležáku Budweiser Budvar ročně.

Více informací o soutěži „BIRA“ najdete zde.

Nachrichten entfernen

Ich möchte Pressemitteilungen per e-mail erhalten.

Informationenzum Datenschutz hier

Danke für dein Interesse. Wir haben Sie zur Abonnentenliste hinzugefügt.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

News subscription

I want to receive press releases by email.

Information about personal data protection here

Thank you for your interest. We have added you to the list of subscribers.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Odebírání zpráv

Chci dostávat tiskové zprávy emailem.

Informace o ochraně osobních údajů zde

Děkujeme za váš zájem. Zařadili jsme vás na seznam odběratelů.
Oops! Something went wrong while submitting the form.