BackZurückZpět

Letní románek s nádechem chmelu a ovoce. To je letošní limitka Summer Affair

30.6.2023

České Budějovice 30. 6. - Budějovický Budvar a minipivovar Clock spojily své síly a z jejich spolupráce vzešel v pořadí již třetí letní speciál. Tentokrát nese název Summer Affair a jedná se o vůbec první pivo ve stylu Juicy Pale Ale, které se kdy v Budějovickém Budvaru uvařilo.

Opičí Ejl, Kraťas a nyní Summer Affair. To je trojice letních speciálů, které se za poslední tři léta uvařily v Budějovickém Budvaru díky jeho spolupráci s minipivovary. Tentokrát do Českých Budějovic zavítal sládek Jakub Sychra z potštějnského minipivovaru Clock. Z jeho pravidelných návštěv nakonec vzešel vůbec první Juicy Pale Ale, který se kdy v národním pivovaru uvařil.

„V předchozích letech se nám povedlo uvařit například American pale ale či Witbier. Letos jsme vycházeli z toho, co jsme okusili při naší návštěvě minipivovaru Clock, v němž mají s touto kategorií piv mnoho zkušeností. Sami jsme pak byli zvědaví, jak to bude fungovat ve velkém pivovaru. Ale nakonec se to povedlo skvěle. Veškerá spolupráce s lidmi z Clocku byla perfektní,“ naznačuje budvarský sládek a jeden z autorů všech tří letních speciálů Petr Košin.

Summer Affair je pivo, které se vyznačuje svou zakaleností, šťavnatostí, vůní po tropickém ovoci a lehkým nádechem chmelu. A protože s létem se obvykle pojí lehkost, obsahuje tento speciál jen 4,2 procenta alkoholu. Do teplých letních dnů je tedy jako dělaný.

„Chuť je výrazněji hořká a zároveň má v sobě výraznou složku studeného chmelení. To znamená, že jsou zde cítit citrusové a bylinné příchutě. Díky přidávání chmele za studena už na samotném začátku kvašení, se zde objevují navíc chutě, které mohou připomínat tropické ovoce, jako je například mango,“ přibližuje Peter Košin.

A jelikož se jedná o limitku, uvařilo se ho pouze 450 hektolitrů. Na vybraných místech tak budek dispozici jen do vyprodání zásob. Seznam prodejen, kde lze speciál aktuálně zakoupit, naleznete na webu spolecnezbudvaru.cz.

Nachrichten entfernen

Ich möchte Pressemitteilungen per e-mail erhalten.

Informationenzum Datenschutz hier

Danke für dein Interesse. Wir haben Sie zur Abonnentenliste hinzugefügt.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

News subscription

I want to receive press releases by email.

Information about personal data protection here

Thank you for your interest. We have added you to the list of subscribers.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Odebírání zpráv

Chci dostávat tiskové zprávy emailem.

Informace o ochraně osobních údajů zde

Děkujeme za váš zájem. Zařadili jsme vás na seznam odběratelů.
Oops! Something went wrong while submitting the form.