BackZurückZpět

Koncert kapely Scooter doplní bohatý program

17.5.2016
Somersby

Za necelý měsíc - 11. června - zaduní Výstavištěm v Českých Budějovicích oslňující výbuch, znamenající začátek dlouho očekávané jihočeské premiéry legendární německé kapely Scooter. Frontman H. P. Baxxter a jeho spoluhráči nenechají nikoho na pochybách o tom, že jejich energie, charisma a sex-appeal má stále stejné grády a hity Hyper Hyper, Fire, How Much Is the Fish?, Ramp! (The Logical Song), Nessaja, Maria (I Like It Loud) nebo Move Your Ass!, společně s tracky z nového alba ACE budou nekompromisně udávat rytmus do tance všem, kteří se sjedou do Budějovic.

„O koncert je veliký zájem, v tuto chvíli je prodáno asi 80 procent vstupenek. Protože kapacita koncertní haly je omezena, doporučujeme lidem, aby nákup vstupenek nenechávali na poslední chvíli,“ říká Petr Klein, organizátor koncertu. Očekávanému stavu „VYPRODÁNO“ bude odpovídat program celého večera i dispozice prostor, kde své místo v relax zóně najdou i ti, kteří si budou chtít odpočinout poté, co se v kotli pod pódiem pořádně zapotili. Než kolem desáté hodiny večer nastoupí Scooter se svým hodinovým setem, atmosféru důkladně připraví elitní sestava jihočeských DJs. Pod supervizí moderátorské hvězdy Romana Anděla se představí DJ Basslicker, DJ Smile a DJ Klein, kteří po skončení vystoupení headlinerů večera rozjetou party nazvanou Somersby Night Fever protáhnou až do druhé hodiny ranní.

Scooter se na budějovický koncert připravují velmi zodpovědně: kapela vydala začátkem února album ACE, které podpořila velkolepě pojatým turné, nazvaným “Can’t Stop the Hardcore Tour 2016”, se kterým projela stadiony a haly v Hamburku, Berlíně, Lipsku, Stuttgartu, Mnichově, Düsseldorfu a Curychu. Úspěšná vystoupení viděl také Londýn, Glasgow, Vídeň, Moskva nebo Budapešť.  A 11. června se jedno z nejefektnějších show současnosti zastaví v Českých Budějovicích. Město nad soutokem Vltavy a Malše tak možná čeká největší spektákl v jeho historii.

„Je skvělé, že můžeme poznat nové fanoušky na jihu Čech a hrát ve městě, které zrodilo jedno z nejlepších piv na světě,” říká frontman H. P. Baxxter, jež je v Německu stále vyhledávanou celebritou a respektovanou osobností showbyznysu. Jeho aktivity zdaleka nekončí za řídítky Scooteru, je častým hostem televizních pořadů a působí jako porotce velkých talentových soutěží. Celkem 23 hitů v top ten, 30 miliónu prodaných nosičů a na 90 zlatých a platinových desek za prodej. Tisíce koncertů po celém světě, desetitisíce fandů, neutuchající energie i propracovaná show s využitím nejmodernější techniky. A také humor a nadhled, schopnost sebeironie. Tak zná Scooter celý svět. A v červnu jej takto poznají i České Budějovice.

Koncert kapely Scooter proběhne v areálu českobudějovického Výstaviště v sobotu 11. června od 19 hodin, předprodej vstupenek probíhá v síti Ticketpro. Více informací na facebooku akce.


SCOOTER  SOMERSBY  PARTY 11. 6. 2016 – časový plán

17:00 otevření areálu

18:30 Opening Party  - WELCOME THE NIGHT
18:30 Roman Anděl
18:35 DJ Basslicker
20:00 DJ Smile
21:00 DJ Klein
21:40 Roman Anděl

22:00 SCOOTER

po skončení vystoupení SCOOTER After party: SOMERSBY NIGHT FEVER
asi 23:45 DJ Basslicker Rave mic Scooter &
24:00 DJ Smile
01:03 DJ Basslicker / DJ Smile

Časy vytoupení jsou orientační.

Scooter vznikli na základech novovlnné a synthpopové kapely Celebrate the Nun, ve které se v roce 1986 v Hannoveru sešli H. P. Baxxter (vlastním jménem Hans Peter Geerdes) a Rick J. Jordan. V roce 1989 se setkávají Hamburku s manažerem Jensem Thelem, se kterým nejdříve vytvoří remixovou skupinu Loop a posléze v roce 1993 vzniká Scooter. Dobře zprodukovaný a po všech stránkách dotažený projekt mixuje prvky happy hardcore a hard trance a staví na propracované pódiové show s řadu světelných a pyrotechnických efektů a samozřejmě na charismatu a projevu frontmana H. P. Baxxtera. Typickým se pro starší nahrávky Scooteru také stalo používání zmutovaného frekvenčně zkresleného hlasu.

Prvním velkým hitem byl track Hyper Hyper, následovali Move Your Ass!, Friends nebo Endless Summer. V roce 1998 vznikl možná největší hit kapely How Much Is the Fish?, který se v Německu vyšplhal na 3. pozici a dosáhl prodeje 250 000 nosičů. V 21. století pak bodují skladby jako Nessaja, Ramp! (The Logical Song), Maria (I Like It Loud) nebo The Question Is What Is the Question?
V sestavě kapely se v roce 2006 často střídaný post druhého klávesisty stabilizuje s příchodem Michaela Simona. Sestavu skvěle doplňuje o generaci mladší producent Phil Speiser.

Skupina Scooter je považovaná vedle Tangerine Dream, Kraftwerk, Modern Talking, Rammstein, Scorpions a Boney M za nejúspěšnější německou skupinu s 23 hity v první desítce, což se od roku 1956, kdy se v Německu poprvé objevily žebříčky v pop music, nikomu nepodařilo. Desetitisíce fanoušků, kteří nadšeně tančí na četných koncertech napříč (nejen) Evropou, tuto pozici Scooteru pravidelně potvrzují.

Aktuální videoklipy:
Oi
https://youtu.be/7aRbQKUJPA8
Riot
https://youtu.be/ruGT9GmowzM

oficiální web kapely:
http://scootertechno.com/
https://www.youtube.com/scooter

Roman Anděl
Jedna z největších moderátorských ikon jižních Čech. V současné době vede ranní vysílání na rádiu Kiss Jižní Čechy, kde působí i jako programový ředitel.

DJ Basslicker
Taneční muziku začal ladit, když mu byly 4 roky a poprvé stál za mixážním pultem v roce 2000, kdy mu bylo 13 let. Vypracoval se v předního znalce raveové a taneční scény, od roku 2007 spolupracuje s rádiem Kiss Jižní Čechy a bezmála každý víkend jej můžete vidět kralovat za mixážním pultem na party v některém klubu nejen v jižních a středních Čechách.

DJ Smile
Na scéně působí od roku 1999, má za sebou na 1500 odehraných setů v klubech i na eventech. Od roku 008 je moderátorem a DJem v rádiu Kiss Jižní Čechy. Specializuje se na retro 90’s. Spolupracoval nebo hrál jako support s takovými jmény, jako je Lunetic, Verona, Těžkej Pokondr, Maduar, Holki, Shaun Baker, Michal David nebo Daniel Nekonečný.

DJ Klein
Petr Klein Studoval 6 let piano, 2 roky bicí a 3 roky akustickou a elektrickou kytaru. Od roku 1990 hrál diskotéky na jihu Čech. V roce 1998 založil s kamarádem Citizen-X projekt Cryonics. V období 2000-2008 vydali Cryonics 4 alba a jeden maxisingl. V roce 2008 se Citizen-X uzavřel do své kryokomory a čeká na své znovuzrození. V posledních letech se DJ Klein věnuje pouze privátním akcím a produkcím pro Budějovický Budvar. V roce 2016 hudební projekt Cryonics ožívá a vrací se na scénu v obměněném složení v čele s DJ Petrem Kleinem, coby hudebním guruem taneční scény na jihu Čech. V novém studiu Cryonics vznikají nové songy ve spolupráci s Denym, Octaviem EM a dalšími hosty.

Nachrichten entfernen

Ich möchte Pressemitteilungen per e-mail erhalten.

Informationenzum Datenschutz hier

Danke für dein Interesse. Wir haben Sie zur Abonnentenliste hinzugefügt.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

News subscription

I want to receive press releases by email.

Information about personal data protection here

Thank you for your interest. We have added you to the list of subscribers.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Odebírání zpráv

Chci dostávat tiskové zprávy emailem.

Informace o ochraně osobních údajů zde

Děkujeme za váš zájem. Zařadili jsme vás na seznam odběratelů.
Oops! Something went wrong while submitting the form.