BackZurückZpět

Investovali jsme do modernizace stáčírny lahví 140 miliónů Kč

15.3.2011
Pivovar
Inovace

V Budějovickém Budvaru byla ukončena další etapa modernizace stáčírny lahví. Do ostrého provozu byla po dvoutýdenní montáži a 14 dnech zkoušek uvedena zcela nová část linky na stáčení skleněných lahví v hodnotě 140 mil. Kč. Technologický celek se skládá z kartonážního stroje, stroje na skupinové balení lahví, robota pro paletizaci hotových výrobků, ovíjecího stroje a systému pro automatickou dopravu patetizovaného zboží do skladu. Zařízení dodaly společnosti KHS, SSI Schäfer a Mead WV.

„Nová technologie zvýší výkon stáčecí linky, uspoří obalový materiál  asi za 500 000 Kč ročně a sníží i potřebu pracovních sil, neboť zařízení prakticky nevyžaduje lidskou obsluhu. Především ale umožní balení lahvového piva v několika zcela nových formátech a tím zvýší naši konkurenceschopnost,“ říká Ing. Dalibor Čáp, vedoucí oddělení techniky a energetiky z Budějovického Budvaru. Zákazníci se díky novým strojům v dohledné době dočkají nových atraktivních formátů skupinového balení láhví, které Budějovický Budvar dosud na český trh nedodával. Jedná se zejména o designově zajímavé a praktické balení typu „basket“ pro šest třetinkových nebo půllitrových lahví, nebo dárkové balení typu „cluster“ pro šest půllitrových lahví. Balení „cluster“ umožňovala stará technologie dosud pouze pro láhve o objemu 0,33 litru. „Z hlediska pivovaru je samozřejmě podstatné zvýšení výkonu i rozšíření možností balení piva. Očekáváme ale, že nově instalovaná technika a zejména robot mohou dále navýšit zájem turistů o prohlídky Budějovického Budvaru. Návštěvníci pivovaru budou nyní moci sledovat práci strojů z bezprostřední blízkosti,“ doplňuje Ing. Petr Samec, tiskový mluvčí Budějovického Budvaru. Budějovický Budvar patří mezi důležité turistické cíle v Jihočeském kraji. Každoročně ho navštíví kolem 40 000 turistů, což je počet srovnatelný s návštěvností zámku Třeboň nebo hradu Zvíkov.

Protože lahvové linky Budějovického Budvaru není možné vyřadit z provozu na dobu delší než 14 dní, probíhá již od roku 2005 postupná výměna strojů po etapách. V uplynulých letech byly v rámci tohoto procesu vyměněny myčky lahví (2005), modernizovány pastéry (2006), pořízeny nové etiketovací stroje (2007), plniče láhví (2008) a stroj na paletizaci přepravek (2009). V loňském roce bylo instalováno robotické rameno pro paletizaci hotových kartonů s pivem. Konečným cílem dlouhodobé modernizace je zvýšení kapacity stáčírny skleněných lahví, která se díky dlouhodobě stoupající poptávce po pivu a rozšiřování obalového portfolia stává nejužším místem výrobního procesu v Budějovickém Budvaru.

Nachrichten entfernen

Ich möchte Pressemitteilungen per e-mail erhalten.

Informationenzum Datenschutz hier

Danke für dein Interesse. Wir haben Sie zur Abonnentenliste hinzugefügt.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

News subscription

I want to receive press releases by email.

Information about personal data protection here

Thank you for your interest. We have added you to the list of subscribers.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Odebírání zpráv

Chci dostávat tiskové zprávy emailem.

Informace o ochraně osobních údajů zde

Děkujeme za váš zájem. Zařadili jsme vás na seznam odběratelů.
Oops! Something went wrong while submitting the form.