BackZurückZpět

FARMHOUSE ALE SE ZLATOU KRÁVOU

26.3.2024
Aktuality

Budějovický Budvar pokračuje v úzké spolupráci s českými minipivovary. Na svou první letošní misi se létající sládek národního pivovaru Aleš Dvořák vydal do nedalekého Nepomuku. Ve spolupráci s minipivovarem Zlatá kráva zde uvařil neobvyklé pivo Farmhouse Ale.

Belgičtí a francouzští sedláci jej kdysi vařili, aby jim při letních žních na polích nevyschlo hrdlo. I proto se k jeho výrobě používají různé druhy obilí a vyznačuje se typickou obilnou chutí. Řeč je o pivu Farmhouse Ale, které létající sládek Budějovického Budvaru Aleš Dvořák letos uvařilve spolupráci se Žanetou Petružálkovou, sládkovou z nepomuckého minipivovaru Zlatá kráva.

„Farmhouse Ale je pivo, které kdysi sedláci vařili z toho, co měli zrovna k dispozici. My jsme při vaření použili žito, pšenici, ječmen, oves, a navíc jsme ještě přidali pohanku. Pro kvašení jsme zvolili belgické kvasinky, což pivu dodává další neobvyklou chuť,“ upřesnil Aleš Dvořák z Budvaru.

„Spolupráce s Budvarem a jeho létajícím sládkem Alešem Dvořákem byla pro nás výzvou, která se neodmítá. I pro mě osobně byl celý proces vaření limitky Farmhouse Ale velkým přínosem, a to již od samotného plánování receptu. Zajímavou zkušeností pro mě pak bylo použití pohanky, netradiční suroviny k vaření piva. Věřím, že toto speciální farmářské pivo udělá lidem radost a že mnoho z nich díky němu objeví kouzlo našeho farmářského pivovárku v Nepomuku,“ uvedla Žaneta Petružálková z minipivovaru Zlatá kráva.

Speciál Farmhouse Ale bude dostupný v prodejnách Globus. Ve vybraných podnicích v ČR jej naleznete také na čepu. Více informací najdete zde.

PIVNÍ STYL: FARMHOUSE ALE | IBU: 30 | EBC:10 | ALKOHOL: 5,5 % OBJ | CHMEL: POLARIS | AZACCA SLAD:OVES, ŽITO, PŠENICE, JEČMEN, POHANKA | KVASNICE: FARMHOUSE | SLÁDCI: ŽANETA PETRUŽÁLKOVÁ – MINIPIVOVAR ZLATÁ KRÁVA, ALEŠ DVOŘÁK – BUDĚJOVICKÝ BUDVAR

Nachrichten entfernen

Ich möchte Pressemitteilungen per e-mail erhalten.

Informationenzum Datenschutz hier

Danke für dein Interesse. Wir haben Sie zur Abonnentenliste hinzugefügt.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

News subscription

I want to receive press releases by email.

Information about personal data protection here

Thank you for your interest. We have added you to the list of subscribers.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Odebírání zpráv

Chci dostávat tiskové zprávy emailem.

Informace o ochraně osobních údajů zde

Děkujeme za váš zájem. Zařadili jsme vás na seznam odběratelů.
Oops! Something went wrong while submitting the form.