BackZurückZpět

Export Budějovického Budvaru do Austrálie se rozšiřuje o tmavý ležák

20.5.2010
Budweiser Budvar
Aktuality

Budějovický Budvar, n. p., odešle zítra do Austrálie první zásilku tmavého ležáku. Jedná se celkem o 108 hektolitrů v půllitrových lahvích. Doprava zásilky potrvá asi šest týdnů. Austrálie patří mezi nejvzdálenější vývozní teritoria Budějovického Budvaru, ale zároveň se řadí k těm, ve kterých se prodej velmi dynamicky rozvíjí a pravidelně dosahuje dvojciferných meziročních nárůstů.

„Australanům naše pivo s jemnou hořkostí zachutnalo. Svědčí o tom i velmi dobrý vývoj našeho prodeje. Podle předběžného zájmu zákazníků očekáváme, že zde bude úspěšný i náš tmavý ležák,“ říká Ing. Tomáš Bártů, exportní manažer pro Austrálii z Budějovického Budvaru.

Pivovar začal do Austrálie vyvážet světlý ležák pod značkou „Budějovický Budvar“ v roce 2004. Tehdy byl prodaný objem 380 hektolitrů. Během pouhých pěti let se podařilo tento objem zvýšit osminásobně. V roce 2009 činil vývoz do Austrálie 3100 hektolitrů, což představuje, navzdory ekonomické recesi, meziroční zvýšení o 35 %.

Velmi dobře se v této zemi rozvíjí i prodej čepovaného světlého ležáku, který obohatil nabídku restaurací v Sydney, Melbourne, Perthu nebo Adelaide loni v červenci. Cena za půllitr se pohybuje kolem sedmi australských dolarů (v přepočtu cca 125 Kč).

Budějovický Budvar očekává v letošním roce další zvýšení celkových prodejů v Austrálii. Zvláště vysoký nárůst bude dosažen u sudového piva.

Nachrichten entfernen

Ich möchte Pressemitteilungen per e-mail erhalten.

Informationenzum Datenschutz hier

Danke für dein Interesse. Wir haben Sie zur Abonnentenliste hinzugefügt.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

News subscription

I want to receive press releases by email.

Information about personal data protection here

Thank you for your interest. We have added you to the list of subscribers.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Odebírání zpráv

Chci dostávat tiskové zprávy emailem.

Informace o ochraně osobních údajů zde

Děkujeme za váš zájem. Zařadili jsme vás na seznam odběratelů.
Oops! Something went wrong while submitting the form.