BackZurückZpět

Dvě piva z Budějovického Budvaru získala medaile v soutěži Pivo České republiky 2018

4.6.2018
Budweiser Budvar
Pardál
Ocenění

České Budějovice, 4. června 2018 – Piva z produkce pivovaru Budějovický Budvar získala dva cenné kovy ve 22. ročníku soutěže „Pivo České republiky“. Míchaný nápoj z piva „PardálOVO bezové“ dosáhl na stříbro a tmavý ležák „Budweiser Budvar B:DARK“ obdržel bronzovou medaili. Výsledky byly slavnostně vyhlášeny v sobotu 2. června na českobudějovickém Výstavišti v rámci Slavností piva.

„PardálOVO bezové vyváženě kombinuje chuť a osvěžující aroma bezového květu a přitom nepotlačuje výrazný pivní charakter a hořkost. Proto je příznivě přijímáno nejen muži, ale i ženami. Těší nás, že třetí účast v této soutěži proměnilo ve třetí medaili,“ říká Ing. Petr Samec, Dr., PR manažer Budějovického Budvaru. „PardálOVO bezové“ získalo v loňském ročníku soutěže „Pivo České republiky“ zlatou a v roce 2016 stříbrnou medaili. „Náš tmavý ležák byl jedním z prvních, který na tuzemský trh přinesl sušší praženou chuť a vyšší hořkost v kategorii tmavých piv,“ dodává Ing. Aleš Dvořák, autor receptury tmavého ležáku a budvarský somelier.

PardálOVO bezové

„PardálOVO bezové“ bylo na trh uvedeno v roce 2013. Jeho vývoj započal již v září 2011. V říjnu 2012 se do ladění parametrů tohoto nápoje zapojilo nejprve 120 zástupců spotřebitelů – poprvé včetně žen – a v další fázi téměř 1000 jejich přátel a rodinných příslušníků. „PardálOVO bezové“ je míchaným nápojem z piva. Je vyrobeno ze světlého ležáku „Pardál Echt“ a kvalitního sirupu z květu černého bezu bez přidání umělých barviv nebo konzervačních látek. Obsahuje 2% alkoholu a na trh se dodává v plechovkách o objemu 0,5 litru.

Budweiser Budvar B:DARK

Tmavý ležák „Budweiser Budvar B:DARK“ se vaří od roku 2004 ze čtyř druhů ječných sladů (českého, mnichovského, karamelového a praženého) a hlávkového žateckého chmele. Charakterizuje jej velmi tmavá barva, suchá, jemně hořká karamelová chuť bez dominance sladkosti a delikátní vůně po praženém sladu a kávě. Jeho chuť vyhovuje i ženám. Obsah alkoholu je 4,7% obj. Na český trh se dodává v lahvích i sudech. Kromě České republiky se prodává i v dalších zemích, například v Německu, Rusku, Spojeném království nebo ve Finsku. Na kontě má „Budweiser Budvar B:DARK“ řadu ocenění v českých i zahraničních soutěžích kvality. Z nich jsou nejvýznamnější bronzová medaile v soutěži „2015 U. S. Open Beer Championship“, dvě zlaté medaile v soutěži Monde Selection (roky 2010 a 2011) a především titul „World Best Lager“ udělený britským magazínem „Beers of the World“ v roce 2007. Tento tmavý ležák získal od roku 2006 také 12 medailí od českého Sdružení přátel piva.

Nachrichten entfernen

Ich möchte Pressemitteilungen per e-mail erhalten.

Informationenzum Datenschutz hier

Danke für dein Interesse. Wir haben Sie zur Abonnentenliste hinzugefügt.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

News subscription

I want to receive press releases by email.

Information about personal data protection here

Thank you for your interest. We have added you to the list of subscribers.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Odebírání zpráv

Chci dostávat tiskové zprávy emailem.

Informace o ochraně osobních údajů zde

Děkujeme za váš zájem. Zařadili jsme vás na seznam odběratelů.
Oops! Something went wrong while submitting the form.