BackZurückZpět

DVA PIVOVARY, JEDNO PIVO. BUDĚJOVICKÝ BUDVAR PŘEDSTAVUJE LETNÍ LIMITKU UVAŘENOU S MINIPIVOVAREM DVA KOHOUTI

5.6.2024
Tiskové zprávy

České Budějovice 5. 6. 2024 - Budějovický Budvar letos opět navazuje na úspěšné spolupráce z předchozích let a na léto uvařil další pivní speciál. Tentokrát spojil síly s karlínským minipivovarem Dva kohouti ze skupiny Ambiente a výsledkem je limitka Na Pool – lehké pivo typu IPL ideální na léto.

Budějovický Budvar uvedl začátkem června na český trh v pořadí již čtvrtý letní speciál. Pivo Na Pool uvařil ve spolupráci s karlínským minipivovarem Dva kohouti, který je součástí skupiny Ambiente, a navázal tak na úspěšné limitované edice z předchozích let (Summer Affair, Kraťas a Opičí Ejl). Za receptem této zbrusu nové limitky stojí sládci Petr Košin z Budvaru a Lukáš Tomsa ze Dvou kohoutů.

Na Pool je pivním typem IPL (India Pale lager). Spojuje v sobě typickou hořkost a intenzivní chmelovou vůni piv typu IPA s vlastnostmi klasického českého ležáku. Chmelení za studena dává tomuto pivu navíc výraznou a plnou vůni s tóny tropického ovoce. Tato kombinace z limitky dělá lehké a velice pitelné pivo, které je i díky nízkému obsahu alkoholu skvělou volbou na léto.

„Společné vaření nás baví a zrovna tato spolupráce i pivo se opravdu vyvedly. Od pivního stylu IPL se Na Pool inspirovalo hořkostí a vůní po chmelu. Studeným chmelením jsme ležáku přidali lehkou vůni citrusů a další vrstvu hořkosti. Ale opravdu jen lehkou, aby pivo zůstalo lehké a pitelné,“ říká sládek Budvaru Petr Košin.
„Mám rád Budvar i lidi, kteří v něm pracují. Když mě Petr oslovil, byl jsem nadšený. Společně jsme si řekli, co máme rádi a co bychom chtěli pít. A na tom jsme pak postavili nové pivo. Byla to skvělá spolupráce. Škoda, že je to jen limitka,“ podotýká sládek ze Dvou kohoutů Lukáš Tomsa. 

Limitku Na Pool si budou moci lidé vychutnávat v průběhu letních měsíců, a to až do vyprodání všech zásob. Najdete ji na čepu ve vybraných podnicích a zakoupíte ji také v plechovkách ve většině hlavních obchodních řetězcích v Česku. Více o dostupnosti se dozvíte zde.

Nachrichten entfernen

Ich möchte Pressemitteilungen per e-mail erhalten.

Informationenzum Datenschutz hier

Danke für dein Interesse. Wir haben Sie zur Abonnentenliste hinzugefügt.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

News subscription

I want to receive press releases by email.

Information about personal data protection here

Thank you for your interest. We have added you to the list of subscribers.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Odebírání zpráv

Chci dostávat tiskové zprávy emailem.

Informace o ochraně osobních údajů zde

Děkujeme za váš zájem. Zařadili jsme vás na seznam odběratelů.
Oops! Something went wrong while submitting the form.