BackZurückZpět

Distribuci ležáku Budweiser Budvar v Maďarsku bude zajišťovat Carlsberg Hungary

20.1.2010
Carlsberg
Aktuality

Maďarsko se od ledna 2010 stává již osmou evropskou zemí, ve které se o prodej a distribuci piva z Budějovického Budvaru stará společnost ze skupiny dánského koncernu Carlsberg.

„Změnu importéra jsme provedli v rámci naší širší spolupráce se sekcí koncernu Carlsberg pro jihovýchodní Evropu, která probíhá také v dalších čtyřech státech této oblasti,“ říká Veronika Schwarzová, obchodní manažerka Budějovického Budvaru pro Maďarsko. „Maďarsko je silně zasaženo ekonomickou recesí. Proto je naším cílem pro letošní rok udržení loňského objemu sudového piva v restauracích a mírné navýšení prodeje lahvového piva v obchodních řetězcích. Významnější růst prodejů v Maďarsku očekáváme až v dalších letech,“ dodává Schwarzová.

Maďarsko patří pro Budějovický Budvar mezi méně významná exportní teritoria. V roce 2009 tam Budějovický Budvar vyvezl 5300 hektolitrů světlého ležáku Budweiser Budvar. Stejně jako na ostatních exportních trzích patří Budweiser Budvar v Maďarsku mezi prémiové a tedy i drahé značky piva – cena půllitrové láhve na pultech se pohybuje kolem 330 forintů (asi 33 Kč).

Carlsberg se nyní stará o prodej piva z Budějovického Budvaru také v Bosně a Hercegovině, Bulharsku, Dánsku, Finsku, Chorvatsku, Srbsku a Švédsku. Budějovický Budvar je navíc výhradním importérem ležáku Carlsberg pro Českou republiku.

Nachrichten entfernen

Ich möchte Pressemitteilungen per e-mail erhalten.

Informationenzum Datenschutz hier

Danke für dein Interesse. Wir haben Sie zur Abonnentenliste hinzugefügt.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

News subscription

I want to receive press releases by email.

Information about personal data protection here

Thank you for your interest. We have added you to the list of subscribers.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Odebírání zpráv

Chci dostávat tiskové zprávy emailem.

Informace o ochraně osobních údajů zde

Děkujeme za váš zájem. Zařadili jsme vás na seznam odběratelů.
Oops! Something went wrong while submitting the form.