BackZurückZpět

Další gastroakce v Masných krámech: „Steakové speciality“

17.9.2012
Masné krámy

„Loni měli lidé největší zájem o hovězí medailonky na liškách, rumpsteak na zelených fazolkách a řezy z koňské svíčkové, proto jsme tyto pokrmy zařadili i do letošního ročníku. Nově jsme do nabídky zařadili pštrosí maso. Věříme, že hosty zaujmou i méně obvyklé přílohy, zejména grilovaná medová kukuřice nebo staročeské kroupy s houbami a slaninou,“ říká Luděk Hauser, šéfkuchař restaurace Masné krámy.

Steakové speciality v Masných krámech
17.09. – 23.09.2012

Studené předkrmy
80g    Hovězí minitataráček, 2 ks topinky 80,- Kč

Polévky
0,22 l    Dýňová polévka s restovanými jádry 30,- Kč

Hlavní pokrmy
200g    Hovězí medailonky z roštěnce na liškách a la Creme, rozpečená bylinková bageta 169,- Kč
250g    Rumpsteak na zelených fazolkách s anglickou slaninou 195,- Kč
250g    Vepřový kotlet „Robert“ na roštu s cibulovo-hořčicovou omáčkou, bramborové rösti 149,- Kč
200g    Kuřecí steak s rozmarýnem, staročeské kroupy s houbami a slaninkou 129,-Kč
250g    Pštrosí jehla se zázvorovým máslem, brambora pečená ve slupce 219,-Kč

Šéfkuchař Luděk Hauser doporučuje
150g    Grilované řezy z koňské svíčkové na zeleném pepři, brambora pečená ve slupce 199,-Kč

Moučníky a sladká pokušení
150g    Dušená hruška na červeném víně s rumovou zmrzlinou 49,- Kč

Doporučené přílohy
Medová grilovaná kukuřice 44,- Kč
Rozpečená bylinková bageta 40,- Kč
Staročeské kroupy s houbami a slaninkou 30,- Kč
Pečená brambora ve slupce 35,- Kč
Grilovaná zelenina 45,- Kč
Bramborové rösti 35,- Kč

Masné krámy připravují několik dalších gastronomických akcí: v říjnu „Zvěřinové hody“ a v listopadu „Martinské posvícení“nebo „Nahlédnutí do kuchyně našich sousedů“.

Masné krámy nabízejí hostům nejen vynikající kuchyni, ale především dokonale ošetřené čepované pivo. Lidé si mohou pochutnat zejména na kroužkovaném ležáku Budweiser Budvar. Masné krámy jsou jedinou restaurací na světě, ve které se kroužkovaný ležák Budweiser Budvar čepuje z pivních tanků.

Kapacita restaurace Masné krámy je 190 míst. Restaurace je otevřena denně, v pondělí až čtvrtek od 10:30 do 23:00 hodin, v pátek a sobotu od 10:30 do 24:00 hodin a v neděli od 10:30 do 21:00 hodin. Rezervace je možné objednat na telefonu 387 201 301 nebo na e-mailu info@masne-kramy.cz. Podrobné informace o Masných krámech včetně menu a ceníku najdete na www.masne-kramy.cz

Luděk Hauser
Kreativní šéfkuchař Masných krámů se může pochlubit 14-letou zahraniční praxí v bavorském v hotelu Bayerischer Hof, který byl zařazen do průvodce Michelin. V tomto hotelu začínal „od píky“ a postupně se vypracoval až na pozici zastupujícího šéfkuchaře, ve které pracoval několik let. Znalosti získával mimo jiné i tím, že pro hosty pomáhal připravovat kulinářské výlety do různých koutů světa v podobě tématických večerních bufetů. Během své profesní kariéry často připravoval menu pro zajímavé osobnosti z německého show byznysu. Vařil mimo jiné pro Jeho výsost bavorského prince Leopolda. Připravoval i menu pro exprezidenta Václava Havla, který navštívil Masné Krámy v roce 2008. Rád vaří jídla z české kuchyně a zvěřinu. Je specialistou na přípravu nevšedních druhů ryb a středomořské kuchyně. Volný čas tráví rybařením, golfem a s rodinou.

O restauraci Masné krámy
Dnešní budova Masných krámů pochází zřejmě z roku 1554. Jak název napovídá, sloužily Masné krámy  původně k prodeji masa. Na pivnici byly přestavěny v roce 1953 a rychle získaly značnou popularitu díky prvotřídnímu pivu z Budějovického Budvaru a výborné kuchyni. Po povodni v roce 2002 musely být uzavřeny a po pětileté odmlce byly znovu otevřeny 5. prosince 2007. Rekonstruovaný interiér navazuje nejen na tradici původní restaurace, ale i na historický charakter budovy. Proto byly voleny architektonické prvky a tradiční materiály, které toto historické vyznění podporují (dubový masiv, přírodní kůže, černý matný kov, patinovaná měď). Nábytkové vybavení interiéru má jednoduchý a účelový charakter a svými výrazovými prvky také evokuje historickou sounáležitost se stavbou. To však neznamená, že by se v Masných krámech neuplatnily i nejmodernější trendy vybavení restauračních zařízení. Proto zde nalezneme jak velkoplošné obrazovky a další techniku pro velkoplošnou projekci, tak i WIFI připojení k internetu či bezdrátovou pokladní techniku. Kapacita pivnice je 200 míst.

Kroužkovaný ležák v Masných krámech
Nejdůležitějším druhem piva v nabídce Masných krámů je „kroužkovaný ležák“ Budweiser Budvar.V Masných krámech se kroužkovaný ležák Budweiser Budvar přímo z tanku. Kroužkovaný ležák je k dostání jen ve vybraných českých restauracích. Kvůli obsahu živých kvasinek je kroužkovaný ležák velmi citlivý na podmínky skladování (při 6° - 8° C) a ošetřování, které splňují jen některé restaurace. Počáteční postup výroby kroužkovaného ležáku je stejný jako u vaření ležáku Budweiser Budvar. Rozdíl spočívá v tom, že do hotového piva v konzumní jakosti se před stáčením přidá určité množství „kroužků“ – neboli nové kultury pivovarských kvasinek v nejlepší kondici a nový podíl extraktu. Kvasinky pak pokračují ve své práci a dostávají se živé přímo k zákazníkovi. Díky nim má kroužkovaný ležák lepší senzorické vlastnosti než klasický sudový ležák (vyšší plnost, vyšší říz, pevnější pěna aj.).

Nachrichten entfernen

Ich möchte Pressemitteilungen per e-mail erhalten.

Informationenzum Datenschutz hier

Danke für dein Interesse. Wir haben Sie zur Abonnentenliste hinzugefügt.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

News subscription

I want to receive press releases by email.

Information about personal data protection here

Thank you for your interest. We have added you to the list of subscribers.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Odebírání zpráv

Chci dostávat tiskové zprávy emailem.

Informace o ochraně osobních údajů zde

Děkujeme za váš zájem. Zařadili jsme vás na seznam odběratelů.
Oops! Something went wrong while submitting the form.