BackZurückZpět

Česká a moravská pivovarnická akademie vyhlásila Budějovický Budvar pivovarem roku 2013

4.3.2014
Pivovar
Ocenění

Česká a moravská pivovarnická akademie (dále jen ČMPA) vyhlásila výsledky hlasování svých členů a celkem v 17 kategoriích přidělila Výroční ceny 2013. V kategorii „Pivovary s výstavem nad 500 000 hektolitrů“ se vítězem stal Budějovický Budvar, n. p. Cenu v Klášterním pivovaru Strahov v Praze převzal ve čtvrtek 27. února sládek Budějovického Budvaru Ing. Adam Brož, Ph.D.

“Výroční cenu chápeme také jako ocenění práce všech lidí z Budějovického Budvaru, kteří loni přispěli k našim rekordním obchodním výsledkům a zároveň dbali o dlouhodobé udržování vysoké kvality budvarského piva,” říká Petr Samec, tiskový mluvčí Budějovického Budvaru.

Budějovický Budvar, n. p., má za sebou obchodně úspěšný rok. Objem vystaveného piva - 1 424 000 hektolitrů - byl nejvyšší v historii pivovaru a meziročně se zvýšil o 6,2%. Historicky rekordních výsledků dosáhl také export. Do 65 zemí putovalo 763 000 hektolitrů piva. Tržby za pivo meziročně vzrostly o 94 milionů Kč a dosáhly tak historického maxima 2,223 miliardy Kč. Pivovar očekává, že obchodní výsledky roku 2013 se pozitivně promítnou do nárůstu zisku i dalších ekonomických parametrů podniku.

Výroční ceny ČMPA
ČMPA založil odborný měsíčník Pivo, Bier & Ale. Jejími členy se stávají výrazné osobnosti českého pivovarnictví. Členové akademie na základě hlasování udělují každý rok Výroční ceny celkem v 17 kategoriích. Pivovary jsou rozděleny do devíti kategorií podle výše jejich výstavu. Mezi další kategorie patří nejlepší hostince, restaurace a pivní bary, dále pivotéky nebo pivovary s hotelem. Titul Mistr výčepní se uděluje v mužské i ženské kategorii.

Nachrichten entfernen

Ich möchte Pressemitteilungen per e-mail erhalten.

Informationenzum Datenschutz hier

Danke für dein Interesse. Wir haben Sie zur Abonnentenliste hinzugefügt.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

News subscription

I want to receive press releases by email.

Information about personal data protection here

Thank you for your interest. We have added you to the list of subscribers.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Odebírání zpráv

Chci dostávat tiskové zprávy emailem.

Informace o ochraně osobních údajů zde

Děkujeme za váš zájem. Zařadili jsme vás na seznam odběratelů.
Oops! Something went wrong while submitting the form.