BackZurückZpět

Budweiser Budvar získal tři medaile v Bruselu

8.6.2011
Budweiser Budvar
Pardál
Ocenění

Piva značky Budweiser Budvar přivážejí z Bruselu tři významná ocenění za kvalitu v celosvětové soutěži Monde Selection. Světlý a tmavý ležák Budweiser Budvar získaly zlaté medaile, nealkoholické pivo Budweiser Budvar pak bylo oceněno medailí stříbrnou.

„Získání medailí na této soutěži je dobrou zprávou pro nás a především pro naše zákazníky. Naše piva velmi dobře obstála v náročných testech kvality. Těší nás také to, že v Monde Selection získáváme ocenění opakovaně. Pro spotřebitele jsou získané medaile garancí toho, že naše pivo si vynikající kvalitu udržuje dlouhodobě,“ uvedl ředitel Budějovického Budvaru, Ing. Jiří Boček, který ocenění v Bruselu osobně převzal.

Velký význam má medaile zvláště pro nealkoholické pivo, které bylo do mezinárodní soutěže vysláno poprvé v historii. Důvodem přihlášení je zvýšený zájem o tento produkt nejen doma, ale i v zahraničí. Během posledních pěti let se prodej nealkoholického piva Budweiser Budvar zvýšil více než dvojnásobně. Zatímco loni se nealkoholické pivo vyváželo pouze do 3 zemí, letos směřovaly jeho dodávky již do 11 států, například do Austrálie, Španělska nebo Turecka. Stříbrná medaile pomůže tomuto nealkoholickému pivu v další expanzi, především v zahraničí.

Prémiový světlý ležák Budweiser Budvar obdržel od roku 1987 v Monde Selection již osm zlatých medailí a jednu stříbrnou. V soutěži se však daří i ostatním produktům Budějovického Budvaru. Tmavý ležák Budweiser Budvar se soutěže účastnil již po třetí a na kontě má celkem dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili. Dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili získal na Monde Selection také pivní speciál Bud Premier Select a jednu zlatou medaili obdržel světlý ležák značky Pardál Echt.

Soutěž Monde Selection patří mezi nejprestižnější a největší mezinárodní soutěže a letos proběhl již její 50. ročník. Do jubilejního hodnocení kvality bylo přihlášeno 2837 produktů ze 77 států všech kontinentů. V kategorii piva bylo hodnoceno celkem 263 vzorků z 97 pivovarů v 59 zemích.

Soutěž organizuje Belgický International Institute for Quality Selections (www.monde-selection.com/en/). Institut je nezávislou organizací a cílem jeho činnosti je objektivní a profesionální posuzování kvality výrobků. Udělené medaile slouží spotřebitelům jako garance celkové kvality produktů. U piva se hodnocení skládá z odborného posouzení senzorických vlastností (hodnoceno bylo 20 organoleptických parametrů), laboratorních rozborů, mikrobiologických testů a také kvality obalů. Hodnoceno bylo dvacet takzvaných organoleptických parametrů. Degustace piva prováděla komise složená z nejlepších belgických odborníků - expertů z pivovarnického průmyslu, vysokoškolských profesorů a profesionálních degustátorů. Řada členů komise pracuje v belgickém Institut Meurice (www.heldb.be/he/meurice), který je světově uznávanou odbornou organizací v oboru pivovarnictví a kvasné technologie.

Nachrichten entfernen

Ich möchte Pressemitteilungen per e-mail erhalten.

Informationenzum Datenschutz hier

Danke für dein Interesse. Wir haben Sie zur Abonnentenliste hinzugefügt.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

News subscription

I want to receive press releases by email.

Information about personal data protection here

Thank you for your interest. We have added you to the list of subscribers.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Odebírání zpráv

Chci dostávat tiskové zprávy emailem.

Informace o ochraně osobních údajů zde

Děkujeme za váš zájem. Zařadili jsme vás na seznam odběratelů.
Oops! Something went wrong while submitting the form.