BackZurückZpět

Budweiser Budvar je nejprodávanějším českým pivem v Rakousku

23.2.2010
Budweiser Budvar
Ocenění

Rakousko je nejstarším vývozním teritoriem Budějovického Budvaru. Již v roce 1897 dovážel pivovar s velkým úspěchem několik druhů piva do Vídně. Poptávka byla tak vysoká, že už v roce 1901 byl ve Vídni vybudován vlastní sklad. Pivo bylo na počátku 20. století dodáváno také přímo na císařský dvůr. V Rakousku působí i nejstarší obchodní partner Budějovického Budvaru: nepřetržitá spolupráce s rodinnou firmou Kolarik (dnes Kolarik & Leeb GmbH) trvá již od roku 1926. Rodině Kolarik patří i vyhlášená restaurace Schweizerhaus ve vídeňském Prátru, která je kromě grilovaných vepřových kolen a dalších českých specialit oblíbená i díky dokonale ošetřenému ležáku Budweiser Budvar. Schweizerhaus je zároveň největší restaurací na světě, která čepuje Budweiser Budvar.

V roce 2009 bylo do Rakouska exportováno přes 52 000 hektolitrů ležáku Budweiser Budvar, to je meziročně o 5,8 % více. Od roku 2004 se objem prodeje tohoto piva v Rakousku zvýšil o 40 %. „Základem našeho úspěchu je dlouhodobě vynikající práce našeho importéra - společnosti Kolarik & Leeb. Ve spojení s výbornou pověstí ležáku Budweiser Budvar dokázal náš partner loni prodat nejvíce piva v historii,“ říká Ing. Robert Chrt, obchodní ředitel Budějovického Budvaru. „Rakušané jsou velkými znalci piva, kteří poznají kvalitu. I proto preferují vyzrálé pivo silné chuti s jemnou hořkostí, jakou se vyznačuje právě Budweiser Budvar. Meziroční nárůst je o to cennější, že spotřeba piva v Rakousku se loni snížila o 3 %,“ dodává Ing. Chrt. Ležák Budweiser Budvar tak v roce 2009 upevnil svou pozici nejprodávanějšího českého piva v Rakousku. Na rakouském importu piva z České republiky (asi 90 000 hektolitrů ročně) má Budweiser Budvar podíl kolem 55 %.

Budějovickému Budvaru se loni dařilo i v dalších německo-jazyčných zemích. V Německu se prodej zvýšil o 9,3 % a ve Švýcarsku o 3,2 %. „Těší nás, že růstový trend ve Švýcarsku je dlouhodobý. Během 5 let se tam náš prodej téměř zdvojnásobil,“ komentuje výsledky Ing. Renata Pánková, vedoucí oddělení exportních prodejů Budějovického Budvaru. Budějovický Budvar dosáhl výborných výsledků i v některých dalších zemích. Na Slovensku se prodej meziročně se zvýšil o 6 %. „Prodej na Slovensku nám dynamicky roste nepřetržitě od roku 2004. Během pěti let se zvýšil o 41 % a loni dosáhl také svého historického maxima,“ doplňuje Ing. Pánková. Nárůst v Polsku byl o 12 % a v Kanadě dokonce o 38 %. Velkou výjimkou bylo Rusko. Díky devalvaci rublu a zvýšení spotřební daně na pivo se prodeje ležáku Budweiser Budvar v této zemi snížily o 40 %. Pivovar loni vyvezl do 58 zemí celkem 580 000 hektolitrů piva, což je prakticky stejný objem, jako v roce 2008. Vzhledem k očekávanému poklesu českého exportu piva o více než 10 % se jedná o velmi dobrý výsledek. Budějovický Budvar tím dále zvýšil svůj podíl na českém exportu na 18-20 %. Nově začal pivovar vyvážet do Spojených Arabských Emirátů, Mexika a Kosova.

Nachrichten entfernen

Ich möchte Pressemitteilungen per e-mail erhalten.

Informationenzum Datenschutz hier

Danke für dein Interesse. Wir haben Sie zur Abonnentenliste hinzugefügt.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

News subscription

I want to receive press releases by email.

Information about personal data protection here

Thank you for your interest. We have added you to the list of subscribers.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Odebírání zpráv

Chci dostávat tiskové zprávy emailem.

Informace o ochraně osobních údajů zde

Děkujeme za váš zájem. Zařadili jsme vás na seznam odběratelů.
Oops! Something went wrong while submitting the form.