BackZurückZpět

Budějovický Budvar získal Výroční ceny 2012 od České a moravské pivovarnické akademie a od časopisu Pivo, Bier & Ale

5.3.2013
Budweiser Budvar
Pivovar
Ocenění

Budějovický Budvar, n.p., získal v minulém týdnu dvě významná ocenění. Česká a moravská pivovarnická akademie (dále jen ČMPA) vyhlásila výsledky hlasování svých členů a celkem v 17 kategoriích přidělila Výroční ceny 2012. V kategorii „Pivovary s výstavem nad 500 000 hektolitrů“ se vítězem stal Budějovický Budvar, n.p.

Ve stejný den vyhlásil své Výroční ceny 2012 v také odborný měsíčník Pivo, Bier & Ale. V kategorii „Nejpůsobivější nová sklenice roku 2012“ zvítězila série sklenic pro značku Budweiser Budvar. Nová řada skla pro značku Budweiser Budvar se ve restauracích začala objevovat loni v srpnu a představuje patrně nejucelenější řadu pivního skla v České republice. Zahrnuje pohár na nožce, klasické pivní sklenice a džbánky s uchem ve zcela jednotném designovém konceptu. Autorem designu nových sklenic pro Budweiser Budvar je Rony Plesl, přední český designér, sochař a držitel ceny Grand Czech Design. Výrobcem pak je známý dodavatel nápojového skla SAHM.

“Obou Výročních cen si velmi vážíme a chápeme je jako významné ocenění práce všech lidí z Budějovického Budvaru, kteří se loni podíleli na relizaci projektu nových sklenic, dbali o dlouhodobé udržování vysoké kvality budvarského piva a přispěli k dosažení dobrých obchodních výsledků v loňském roce. Naše zvláštní poděkování pak patří panu Ronymu Pleslovi za vynikající kreativní řešení nových sklenic,” říká Petr Samec, tiskový mluvčí Budějovického Budvaru.

Budějovický Budvar, n.p. vystavil v roce 2012 celkem 1 340 000 hektolitrů piva, což znamená meziroční zvýšení produkce o téměř 2 %. Pivovaru se dařilo jak v zahraničí, kde se podařilo prodat nejvíce piva v historii podniku, tak i na domácím trhu. Na nárůstu prodeje se výrazně podílel světlý ležák Budweiser Budvar, který je vlajkovým produktem pivovaru a jehož prodej vzrostl o 5 %. V loňském roce došlo i k významnému navýšení tržeb asi o 100 miliónů Kč, tedy o 5 %.

Nachrichten entfernen

Ich möchte Pressemitteilungen per e-mail erhalten.

Informationenzum Datenschutz hier

Danke für dein Interesse. Wir haben Sie zur Abonnentenliste hinzugefügt.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

News subscription

I want to receive press releases by email.

Information about personal data protection here

Thank you for your interest. We have added you to the list of subscribers.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Odebírání zpráv

Chci dostávat tiskové zprávy emailem.

Informace o ochraně osobních údajů zde

Děkujeme za váš zájem. Zařadili jsme vás na seznam odběratelů.
Oops! Something went wrong while submitting the form.