BackZurückZpět

Budějovický Budvar získal dvě ceny od Sdružení přátel piva

20.11.2015
Pivovar
Ocenění
Tmavé pivo roku

Včera byly v minipivovaru LINDR ve Mžanech nedaleko Hradce Králové zveřejněny výsledky nejstarší novodobé pivní soutěže v České republice. Sdružení přátel piva (dále jen SPP) zveřejnilo výsledky ankety o nejlepší piva, pivovary a pivovarské osobnosti roku 2015 v celkem v 11 kategoriích. Hodnocení je dvoukolové. V prvním kole může každý člen SPP v každé kategorii udělit až tři hlasy. Piva, která se umístí v anketě na prvním až třetím místě, hodnotí ve druhém kole členové Pivního sněmu a předsednictva SPP formou anonymní odborné degustace. Veškeré vzorky zakupuje SPP v obchodní síti.

V kategorii „Tmavé pivo roku“ zvítězil tmavý ležák Budweiser Budvar B:Dark. Pivovar Budějovický Budvar navíc získal třetí místo v kategorii „Pivovar roku“.

„Tato soutěž jako jediná v České republice zohledňuje ve dvou kolech jak popularitu jednotlivých piv, tak i jejich kvalitu. Výsledky ankety vyjadřují názory velmi kvalifikovaných spotřebitelů – lidí, kteří o pivu hodně vědí a řada z nich ho i sama vaří. Velmi si vážíme toho, že náš tmavý ležák chutná členům Sdružení dlouhodobě,“ říká Ing. Adam Brož, Ph.D., MBA, sládek Budějovického Budvaru. SPP totiž udělilo tmavému ležáku Budweiser Budvar od roku 2006 celkem 10 medailí. Na kontě má tento ležák také řadu mezinárodních ocenění, z nichž nejvýznamnější jsou dvě zlaté medaile v soutěži Monde Selection (roky 2010 a 2011) a především titul „World Best Lager“ udělený britským magazínem „Beers of the World“ v roce 2007.

Pivovar roku 2015

Tmavý ležák Budweiser Budvar se vaří ze čtyř druhů ječných sladů (českého, mnichovského, karamelového a praženého) a hlávkového žateckého chmele. Charakterizuje jej velmi tmavá barva, suchá, jemně hořká karamelová chuť bez dominance sladkosti a delikátní vůně po praženém sladu a kávě. Obsah alkoholu má 4,7% obj. Na trh byl poprvé uveden v roce 2004. Kromě České republiky se prodává i v dalších zemích, například v Německu, Rusku, Spojeném království nebo ve Finsku.

O Sdružení přátel piva (SPP)
V současné době se SPP zabývá pivovarnictvím, chmelařstvím, sladovnictvím, pivovary, pivem a hospodami. Snaží se navazovat a udržovat vztahy se zahraničními subjekty podobného zaměření. Pořádá osvětové akce, usiluje o povznesení kultury pití piva i našeho pohostinství. Každoročně vyhlašuje a oceňuje nejlepší piva, pivovar, pivovarskou osobnost a uděluje i další ocenění. Více informací o SPP najdete na
www.pratelepiva.cz. Od roku 2005 je Sdružení přátel piva členem Evropského sdružení pivních spotřebitelů (EBCU), kde se snaží prosazovat zájmy českého pivovarnictví a získávat zkušenosti od podobně zaměřených organizací.

Nachrichten entfernen

Ich möchte Pressemitteilungen per e-mail erhalten.

Informationenzum Datenschutz hier

Danke für dein Interesse. Wir haben Sie zur Abonnentenliste hinzugefügt.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

News subscription

I want to receive press releases by email.

Information about personal data protection here

Thank you for your interest. We have added you to the list of subscribers.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Odebírání zpráv

Chci dostávat tiskové zprávy emailem.

Informace o ochraně osobních údajů zde

Děkujeme za váš zájem. Zařadili jsme vás na seznam odběratelů.
Oops! Something went wrong while submitting the form.