BackZurückZpět

Budějovický Budvar založil dceřinou společnost na Slovensku

23.1.2012
Pivovar
Aktuality

Dne 1. ledna 2012 zahájila pod názvem Budweiser Budvar SK, s.r.o. činnost již třetí dceřiná společnost Budějovického Budvaru mimo území České republiky. Nová dcera má sídlo v Senci a je výhradním importérem piva z produkce pivovaru Budějovický Budvar na Slovensko.

„Veľmi si vážime slovenských zákazníkov a  radi by sme im ponúkli predovšetkým vyššiu  úroveň služieb a v blízkej budúcnosti  aj širší sortiment piva. Veríme, že priamy kontakt pivovaru so zákazníkmi a spotrebiteľmi povedie k novej kvalite našich vzťahov a bude prínosom pre obidve strany. Reakcia pivovaru na požiadavky zákazníkov a spotrebiteľov ako aj na aktuálny vývoj slovenského trhu sa tak stane rýchlejšou a efektívnejšou,“ říká Ing. Jana Lehocká, jednatelka Budweiser Budvar SK, s.r.o. Dceřiná společnost má 13 zaměstnanců. Další pracovní místa byla vytvořena v outsorcovaných službách (logistika, doprava aj.).

Slovensko se v roce 2011 stalo druhým nejdůležitějším exportním teritoriem pro Budějovický Budvar. Ke slovenským milovníkům kvalitního pěnivého moku směřovalo 83 229 hektolitrů piva značky Budvar, což je o 10% více než v roce 2010. Na celkovém exportu Budějovického Budvaru se Slovensko loni podílelo ze 13%. Větší objem piva vyvezl pivovar pouze do Německa.

O Budějovickém Budvaru
Pivovar Budějovický Budvar, n.p., byl založen v roce 1895 pod názvem „Český akciový pivovar“. Ve vaření piva navázal na tradici výroby „Budějovického piva“ (Budweiser Bier), která má počátky v roce 1265. V průběhu 20. století se vlajkovým produktem pivovaru stal světlý ležák značky Budweiser Budvar, který dnes patří mezi nejznámější české výrobky na světě. Budweiser Budvar se vyváží do téměř 60 států a na celkovém vývozu piva z České republiky se podílí z více než 20%. V roce 2010 vytvořil Budějovický Budvar, n.p. zisk před zdaněním ve výši 220 miliónů Kč.

Kontakt ve Slovenské republice
Budweiser Budvar SK, s.r.o.
Diaľničná cesta 4416/18
903 01 Senec
Slovenská republika
E-mail: info@budweiserbudvar.sk
www.budweiserbudvar.sk

Nachrichten entfernen

Ich möchte Pressemitteilungen per e-mail erhalten.

Informationenzum Datenschutz hier

Danke für dein Interesse. Wir haben Sie zur Abonnentenliste hinzugefügt.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

News subscription

I want to receive press releases by email.

Information about personal data protection here

Thank you for your interest. We have added you to the list of subscribers.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Odebírání zpráv

Chci dostávat tiskové zprávy emailem.

Informace o ochraně osobních údajů zde

Děkujeme za váš zájem. Zařadili jsme vás na seznam odběratelů.
Oops! Something went wrong while submitting the form.