BackZurückZpět

Budějovický Budvar výrazně zvýšil vývoz do Kanady a nyní tam zahajuje i prodej ležáku v plechovkách

23.11.2009
Budweiser Budvar
Czechvar

Budějovický Budvar, n.p. vyváží do Kanady od roku 2001, kdy bylo vyvezeno prvních 500 hektolitrů světlého ležáku. Od té doby se prodeje dynamicky zvyšovaly a příznivý trend pokračuje i letos. Během prvních deseti měsíců 2009 vyvezl Budějovický Budvar do Kanady téměř 7000 hektolitrů piva, což je meziročně o 21 % více. Již v polovině září 2009 bylo do Kanady vyvezeno tolik piva, jako za celý loňský rok.

Budějovický Budvar dosud vyvážel do Kanady světlý ležák pod značkou Czechvar v lahvích a od srpna 2008 zahájil i dodávky piva v sudech. „Díky rostoucí poptávce zákazníků a zájmu importéra jsme dnes odeslali do Kanady první ležák značky Czechvar také v plechovkách. Protože obliba piva v plechovkách v Kanadě v posledních letech roste, věříme, že naše novinka bude mít u konzumentů úspěch,“ říká Ing. Vlasta Kociánová, obchodní manažerka pro Kanadu z Budějovického Budvaru.

První zásilka obsahuje 34 776 půllitrových plechovek, to je asi 174 hektolitrů. Jedná se zároveň o historicky první export ležáku s označením Czechvar v tomto typu balení. Do Kanady budou plechovky kamionem a lodí cestovat asi 4 týdny. Již v období Vánoc se objeví na pultech obchodů v provincii Ontario; během roku 2010 se plánuje postupné zavedení plechovek také v dalších kanadských provinciích, např. v British Columbia, Quebeck nebo Alberta.

Nachrichten entfernen

Ich möchte Pressemitteilungen per e-mail erhalten.

Informationenzum Datenschutz hier

Danke für dein Interesse. Wir haben Sie zur Abonnentenliste hinzugefügt.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

News subscription

I want to receive press releases by email.

Information about personal data protection here

Thank you for your interest. We have added you to the list of subscribers.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Odebírání zpráv

Chci dostávat tiskové zprávy emailem.

Informace o ochraně osobních údajů zde

Děkujeme za váš zájem. Zařadili jsme vás na seznam odběratelů.
Oops! Something went wrong while submitting the form.