BackZurückZpět

Budějovický Budvar vyrábí první pivo, jehož konzumace je doporučena až od 21 let

13.3.2013
Budweiser Budvar
Aktuality

Budějovický Budvar zároveň uvádí do maloobchodu zcela nové akční balení čtyř lahví piva BUD Premier Select. Protože chuťové vlastnosti piva BUD Premier Select dokáží ocenit pouze zkušenější, zodpovědnější a vyzrálejší konzumenti, rozhodl se výrobce zároveň upozornit na to, že BUD Premier Select je nevhodný pro osoby mladší než 21 let.

Budějovický Budvar, n.p., plánuje během letošního roku výrazně posílit pozici značky BUD na českém trhu. Zákazníci znají již od roku 1997 pivní speciál BUD Premier Select (do roku 2009 pod názvem BUD Super Strong). V reakci na rostoucí poptávku po nejrůznějších pivních specialitách uvádí pivovar od 18. března na trh mimořádnou várku piva BUD Premier Select Limited Edition, která byla vyrobena z čerstvě sklizených hlávek Žateckého poloraného červeňáku. Čerstvé chmelové hlávky patří mezi nejvzácnější pivovarské suroviny, neboť se musejí v pivovaru zpracovat bezprostředně po sklizni, tedy ve stejný den, kdy byly očesány. Z tohoto důvodu se v pivovarské praxi používají jen zcela výjimečně. BUD Premier Select Limited Edition je dnes jediným pivem na českém trhu, uvařeným výhradně z čerstvého chmele. Limitovaná várka navíc obsahuje pivovarské kvasinky.

„Vytvořili jsme unikátní pivní speciál, který zvláště ocení pivní “fajnšmekři“. Čerstvý chmel dodává pivu větší množství aromatických látek a poněkud výraznější hořkost. Pivovarské kvasinky pak přidávají jemnou kvasničnou příchuť, zvyšují přirozenou plnost a celkově zlepšují senzorické vlastnosti,“ říká Ing. Adam Brož, Ph.D. Limitovaná edice BUD Premier Select o objemu 400 hektolitrů byla uvařena loni v srpnu a vzhledem k mimořádně dlouhé době zrání (200 dnů) je ke konzumaci připravena až v těchto dnech. Do vybraných restaurací po celé republice bude dodávána od 18. března 2013 výhradně v sudech o objemu 20 litrů. Kvůli obsahu kvasinek je trvanlivost produktu pouze 30 dnů.

Budějovický Budvar v těchto dnech na maloobchodní trh zcela nové dárkové balení čtyř lahví BUD Premier Select. „Protože mimořádné chuťové vlastnosti piva BUD Premier Select dokáží správně vychutnat pouze zkušenější, zodpovědnější a vyzrálejší konzumenti, rozhodli jsme se důrazně upozornit na to, že BUD Premier Select je nevhodný pro osoby mladší než 21 let. Zároveň chceme mladé lidi varovat před vyšším obsahem alkoholu,“ říká Aleš Eder, brand manažer Budějovického Budvaru. Upozornění bude uvedeno na všech etiketách BUD Premier Select a stane se i součástí veškeré komunikace značky BUD. „Dodržování věkového limitu 21 let pro konzumaci nelze v současné době legálními prostředky vymáhat ani kontrolovat. Proto to chápeme především jako náš dobrovolný příspěvek k osvětě především mezi mladými lidmi a apel k zodpovědné konzumaci alkoholu,“ dodává Aleš Eder.

Nachrichten entfernen

Ich möchte Pressemitteilungen per e-mail erhalten.

Informationenzum Datenschutz hier

Danke für dein Interesse. Wir haben Sie zur Abonnentenliste hinzugefügt.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

News subscription

I want to receive press releases by email.

Information about personal data protection here

Thank you for your interest. We have added you to the list of subscribers.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Odebírání zpráv

Chci dostávat tiskové zprávy emailem.

Informace o ochraně osobních údajů zde

Děkujeme za váš zájem. Zařadili jsme vás na seznam odběratelů.
Oops! Something went wrong while submitting the form.