BackZurückZpět

Budějovický Budvar uvedl na německý trh speciální láhev pro gastronomii

8.12.2009
Aktuality
Inovace

Budějovický Budvar, n.p. představil 3. prosince 2009 ve vyhlášeném hamburském klubu Thomas Read (www.thomasread.com) speciální láhev („Club-Flasche“), určenou výhradně pro německou gastronomii. Slavnostní party ve stylu módní přehlídky s mottem „Budweiser Budvar – Your Style“ se zúčastnili zástupci spotřebitelů, zákazníků, německých médií i dceřinné společnosti Budweiser Budvar Importgesellschaft mbH. V Německu je poměrně rozšířená praxe, kdy výrobci značkových nápojů používají pro segment tzv. on trade (= gastronomie) zcela odlišná balení.

„Přestože v Německu patříme mezi nejdražší značky piva, spotřeba piva tam klesá a konkurenční boj je mimořádně ostrý, dokázali jsme v této zemi meziročně zvýšit prodej piva o více než devět procent. Další prostor pro růst vidíme také v segmentu stylových značkových restaurací. Speciální láhev pro gastronomii by nám měla pomoci k získání většího tržního podílu v tomto segmentu,“ říká Ing. Dominika Kovaříková, regionální obchodní manažerka pro Německo z Budějovického Budvaru.

Nová vratná láhev světlého ležáku Budweiser Budvar o objemu 0,33 litru se od lahví určených pro maloobchodní prodej odlišuje zcela novou etiketou, která zvýrazňuje logo a omezuje některé grafické prvky používané na tradičních etiketách. Také celkový design láhve je upraven tak, aby lépe odpovídal prostředí stylových značkových restaurací v Německu, ve kterých se ležák Budweiser Budvar podává. Německo se tak stane jedinou zemí na světě, ve které se zákazníci budou setkávat s ležákem Budweiser Budvar v láhvích se dvěma odlišnými etiketami.

Německo je pro Budějovický Budvar nejdůležitější exportní zemí. Na celkovém vývozu pivovaru se podílí asi ze 30 %. Podle Spolkového statistického úřadu poklesla celková spotřeba piva v Německu za první pololetí 2009 o 4,1 %.

Nachrichten entfernen

Ich möchte Pressemitteilungen per e-mail erhalten.

Informationenzum Datenschutz hier

Danke für dein Interesse. Wir haben Sie zur Abonnentenliste hinzugefügt.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

News subscription

I want to receive press releases by email.

Information about personal data protection here

Thank you for your interest. We have added you to the list of subscribers.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Odebírání zpráv

Chci dostávat tiskové zprávy emailem.

Informace o ochraně osobních údajů zde

Děkujeme za váš zájem. Zařadili jsme vás na seznam odběratelů.
Oops! Something went wrong while submitting the form.