BackZurückZpět

Budějovický Budvar uvádí na trh ležák Pardál Echt v plechovkách

17.6.2014
Pardál
Aktuality

V únoru 2013 uvedl Budějovický Budvar do provozu vlastní stáčírnu plechovek. Investice v hodnotě 110 mil. Kč a hodinovým výkonem 16 800 plechovek zásadním způsobem zvýšila rychlost reakcí pivovaru na požadavky trhu a umožnila uspokojit výrazný nárůst poptávky po pivu v plechu v posledních letech. V nejbližších dnech se ve vybraných obchodních řetězcích a v prodejnách nezávislého maloobchodu objeví světlý ležák Pardál Echt v plechovkách o objemu 0,5 litru.

„Pro letošní  období výletů a dovolených nasazujeme na český trh sezónní novinku, která zákazníky určitě zaujme. Chceme také naplno využít potenciál rostoucí poptávky v segmentu jedenáctistupňových ležáků,“ říká Ing. Martin Horejš, vedoucí oddělení tuzemských prodejů z Budějovického Budvar. Doporučená pultová cena novinky je 13,90 Kč.

Díky vlastní stáčírně plechovek začal pivovar v uplynulém roce stáčet do plechovek tři nové druhy piva: tmavý ležák Budweiser Budvar, výčepní pivo Pardál a míchaný nápoj z piva PardálOVO bezové. Linka umožňuje stáčení do plechovek o objemu 0,33 litru, 0,44 litru a 0,5 litru a navíc dokáže balit plechovky do mnoha praktických a uživatelsky komfortních skupinových balení ve fólii (pro 4, 6, 8 nebo 12 plechovek), nebo do balení s odnosnou páskou.

Budějovický Budvar loni zvýšil prodej piva v plechovkách meziročně téměř na dvojnásobek (o 94%) na celkových 144 218 hektolitrů. Z toho asi ¼ se prodala v České republice s meziročním nárůstem o 99%. Pro srovnání: v roce 2005 prodal Budějovický Budvar v plechovkách pouhých 9 000 hektolitrů piva. Velmi dynamický nárůst prodeje plechovek pokračuje i v letošním roce.

Nachrichten entfernen

Ich möchte Pressemitteilungen per e-mail erhalten.

Informationenzum Datenschutz hier

Danke für dein Interesse. Wir haben Sie zur Abonnentenliste hinzugefügt.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

News subscription

I want to receive press releases by email.

Information about personal data protection here

Thank you for your interest. We have added you to the list of subscribers.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Odebírání zpráv

Chci dostávat tiskové zprávy emailem.

Informace o ochraně osobních údajů zde

Děkujeme za váš zájem. Zařadili jsme vás na seznam odběratelů.
Oops! Something went wrong while submitting the form.