BackZurückZpět

Budějovický Budvar připravil mimořádné divadelní prohlídky v historických kostýmech

25.8.2015
Prohlídky pivovaru
Divadelní prohlídky pivovaru Budějovický Budvar

Pivovar Budějovický Budvar, n. p. si letos připomíná 120. výročí svého založení. Dne 15. 4. 1895 proběhla ustavující valná hromada akcionářů „Českého akciového pivovaru v Českých Budějovicích“ (dále jen ČAP), který je přímým právním předchůdcem dnešního Budějovického Budvaru. Dne 7. 10. 1895 uvařil sládek Antonín Holeček první várku piva o objemu pouhých 200 hektolitrů. ČAP přímo navázal na historickou tradici vaření originálního Budějovického piva v Českých Budějovicích, která je 750 let stará. Budějovický Budvar tuto tradici dále rozvíjí a uchovává ji pro příští generace. Při výrobě Budějovického piva budvarští sládkové dodnes dodržují osvědčené řemeslné postupy a používají výhradně původní suroviny. V rámci oslav významného výročí se na trhu letos objevilo již několik limitovaných edic piva značky Budweiser Budvar. Pro veřejnost připravil pivovar i několik kulturních akcí. Mezi ně se řadí i večerní prohlídky pivovaru v historických kostýmech.

„Večerní divadelní prohlídky jsou kombinací odborného výkladu o pivovaru a hraných scén v realistických historických kostýmech. Návštěvníci mohou doslova cestovat časem a přenést se do doby založení pivovaru a do dalších klíčových okamžiků v jeho dlouhé historii,“ říká Tomáš Olejník, vedoucí divize Gastro z Budějovického Budvaru, který odpovídá za služby Návštěvnického centra. Hrané scénky vycházejí z reálných skutečností. „Podklady pro ně jsme našli v zápisech z jednání správní rady Českého akciového pivovaru. Pokusili jsme se přiblížit i reálné podobě - pokud nám byla známa - historických osobností, které ve scénkách vystupují. Myslím, že v některých případech - jako je například osobnost prvního sládka pivovaru Antonína Holečka - se nám to opravdu podařilo,“ říká PhDr. Ivo Hajn z Budějovického Budvaru, který se na projektu podílel. Scénář a produkci zajistila českobudějovická agentura Kultur-Kontakt, která již řadu let pořádá například oblíbené Vycházky za historií.

Antonín Holeček
Miroslav Mareš

První divadelní prohlídka Budějovického Budvaru začne zítra v 19:30. Zájemci budou očekáváni ve vestibulu Návštěvnického centra Budějovického Budvaru. Další divadelní prohlídky proběhnou 16. 9., 23. 9., 30. 9. a 7. 10. 2015. Vstupenky je nutno předem rezervovat. Objednat je lze na exkurse@budvar.cz, na telefonu 387 705 347, v e-shopu Budweiser Budvar zde: http://shop.budvar.cz/katalog/produkt/divadelni-prohlidka-pivovaru/226, a také na webových stránkách www.cbsystem.cz. Cena vstupenky je 200,- Kč.

Nachrichten entfernen

Ich möchte Pressemitteilungen per e-mail erhalten.

Informationenzum Datenschutz hier

Danke für dein Interesse. Wir haben Sie zur Abonnentenliste hinzugefügt.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

News subscription

I want to receive press releases by email.

Information about personal data protection here

Thank you for your interest. We have added you to the list of subscribers.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Odebírání zpráv

Chci dostávat tiskové zprávy emailem.

Informace o ochraně osobních údajů zde

Děkujeme za váš zájem. Zařadili jsme vás na seznam odběratelů.
Oops! Something went wrong while submitting the form.