BackZurückZpět

Budějovický Budvar odvrátil útok na značku BUDWEISER v Portugalsku

11.12.2013
Budweiser Budvar
Známkoprávní spory

Budějovický Budvar odvrátil další útok na svou značku BUDWEISER. Společnost Anheuser-Busch InBev (dále jen ABI) se v roce 2001 pokusila registrovat čtyři své značky s prvkem BUDWEISER v Portugalsku, přestože v té době Budějovický Budvar v této zemi vlastnil několik ochranných známek BUDWEISER. Český pivovar proto záměry svého konkurenta úspěšně napadl u portugalského známkového úřadu. Úřad v roce 2003 odmítl známky ABI registrovat, ale ABI se proti tomu odvolal k Obchodnímu soudu.

„Obchodní soud v Lisabonu nyní toto odvolání ABI zamítl a rozsudkem plně podpořil Budějovický Budvar,“ říká Petr Samec, PR manažer Budějovického Budvaru. „Po posouzení všech důkazů a okolností dospěl soud k závěru, že Budějovický Budvar vlastní několik registrací s prvkem BUDWEISER, které jsou starší než známky ABI a jsou s nimi zaměnitelné. Registrace nových známek pro ABI v Portugalsku tedy není možná,“ vysvětluje Mgr. Lukáš Lorenc, společník advokátní kanceláře Čermák a spol., která ve sporu zastupuje Budějovický Budvar. „Ubránili jsme naše známkoprávní pozice a zabránili společnosti ABI ve vstupu na portugalský trh. V budoucnu očekáváme zvýšení exportu do této země,“ dodává Petr Samec.

Soudní spory i značku BUDWEISER probíhají již od roku 1907. Celkově je v nich úspěšnější Budějovický Budvar, který zvítězil asi v 70 % případů. V letech 2000 - 2012 bylo definitivně ukončeno 173 soudních sporů a správních řízení, z nichž Budějovický Budvar vyhrál 120 případů a 10 sporů skončilo smírem nebo remízou. Díky registracím ochranných známek „BUDWEISER“ nebo „BUDWEISER BUDVAR“, které patří Budějovickému Budvaru, nemůže nadnárodní koncern ABI svou klíčovou značku „BUDWEISER“ používat téměř v 70 zemích.

Nachrichten entfernen

Ich möchte Pressemitteilungen per e-mail erhalten.

Informationenzum Datenschutz hier

Danke für dein Interesse. Wir haben Sie zur Abonnentenliste hinzugefügt.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

News subscription

I want to receive press releases by email.

Information about personal data protection here

Thank you for your interest. We have added you to the list of subscribers.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Odebírání zpráv

Chci dostávat tiskové zprávy emailem.

Informace o ochraně osobních údajů zde

Děkujeme za váš zájem. Zařadili jsme vás na seznam odběratelů.
Oops! Something went wrong while submitting the form.