BackZurückZpět

Budějovický Budvar navýšil výstav piva o 3% i v minulém roceBudějovický Budvar navýšil výstav piva o 3% i v minulém roce

28.1.2021

České Budějovice, 28. ledna 2021 - Národní pivovar Budějovický Budvar má za sebou i přes komplikace spojené s koronavirovou krizí objemově úspěšný rok. Výstav piva se loni meziročně zvýšil o 51 tisíc hl a dosáhl objemu 1,730 mil. hl. To je nejvyšší výstav v historii pivovaru. V prodaném množství piva rostl národní pivovar jak na exportních trzích, tak na trhu domácím.


„Tradičně naše prodeje táhl nárůst našeho exportu na klíčových trzích, zejména pak v Německu, nicméně dobrou zprávou je také více než 2% nárůst objemu našeho prodaného piva na domácím trhu,“ komentuje výsledky ředitel Budějovického Budvaru Petr Dvořák.  

„Na exportních trzích jsme prodali o téměř 3,5 % více celkového objemu piva, než v roce 2019. Jsem rád, že se nám daří naplňovat misi národního pivovaru a i nadále rozvíjet dobré jméno českého piva doma i v zahraničí.,“ dodává Petr Dvořák.


Celkové obchodní výsledky pivovaru za loňský rok samozřejmě negativně ovlivnila celosvětová koronavirová krize. Budějovický Budvar přišel vlivem opatření souvisejících s koronavirem o desítky milionů korun, zejména kvůli zavřeným hospodám a restauracím, ale například i celoročním uzavřením návštěvnického centra pivovaru. Celkové tržby za pivo rostly o 1% oproti předcházejícímu roku, tedy pomaleji než růst objemu. Zde se projevily chybějící tržby za sudové a tankové pivo.


Naopak k dobrým prodejním výsledkům přispěly klíčové projekty loňského roku, a to uvedení Budvaru 33 na domácím trhu a změna designu celého obalového portfolia, jak na domácím tak na všech exportních trzích. Budvar 33 – „první hořký ležák z Budvaru“ uvedl pivovar na trh už v roce 2019. Ležák si u zákazníků získal velmi příznivou odezvu a tak na jaře loňského roku pivovar uvedl na trh i jeho balenou verzi.


„Také díky uvedení nové lahvové stáčecí linky do provozu na konci roku 2019 jsme byli schopni pružně zareagovat na masivní přesun objemu piva ze sudů do lahví,“ pochvaluje si Petr Dvořák rychlé zhodnocování dlouhodobého investičního rozvoje pivovaru. Kompletní ekonomické výsledky zveřejní Budějovický Budvar po ukončení auditu v závěru prvního pololetí 2021.

Nachrichten entfernen

Ich möchte Pressemitteilungen per e-mail erhalten.

Informationenzum Datenschutz hier

Danke für dein Interesse. Wir haben Sie zur Abonnentenliste hinzugefügt.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

News subscription

I want to receive press releases by email.

Information about personal data protection here

Thank you for your interest. We have added you to the list of subscribers.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Odebírání zpráv

Chci dostávat tiskové zprávy emailem.

Informace o ochraně osobních údajů zde

Děkujeme za váš zájem. Zařadili jsme vás na seznam odběratelů.
Oops! Something went wrong while submitting the form.